REKLAMA

Biuro Szejny i Nowej Lewicy w Końskich już otwarte [wideo, zdjęcia]

W poniedziałkowy wieczór w Końskich przy ulicy Spółdzielczej 16a/2 miała miejsce oficjalna inauguracja pracy biura Nowej Lewicy i pochodzącego z Końskich posła na Sejm RP Andrzeja Szejny. Gościem honorowym wydarzenia był szef Nowej Lewicy w skali całego kraju Włodzimierz Czarzasty. Biuro w trakcie pandemii działać będzie jednak tylko online – kontaktować można się z nim pod adresami mailowymi: [email protected] i [email protected]. Kiedy tylko pandemia ustąpi mają się tam odbywać regularne dyżury posła Szejny oraz jego asystentów. 

REKLAMA

„Każdy mieszkaniec powiatu będzie mógł tutaj przyjść, poprosić o pomoc. Nikt mu tutaj pomocy nie odmówi. Liczymy na to, że będziemy służyć radą nie tylko polityczną, nie tylko jeśli chodzi o sprawy społeczne, gospodarcze, ale w każdej potrzebie i chwili to biuro Lewicy stoi otwarte. W tym czasie, gdy mamy okres pandemii można nas znaleźć w internecie”  – mówił we wstępie poseł na Sejm RP Andrzej Szejna.

W wydarzeniu udział wzięli między innymi: Przewodniczący Rady Powiatu Koneckiego Zbigniew Kowalczyk, wójt gminy Gowarczów Stanisław Pacocha, czy radny powiatowy Robert Plech. Gościem honorowym był szef Nowej Lewicy w Polsce, a także wicemarszałek Sejmu RP Włodzimierz Czarzasty. Ten w rozmowie z nami podkreślał jak ważne dla wcześniejszego SLD, a teraz Nowej Lewicy są struktury lokalne i zaangażowani samorządowcy. Dla Lewicy było to oparcie szczególnie istotne w czasie, gdy ta nie istniała w Parlamencie RP –„Nie przeżylibyśmy gdybyśmy nie mieli struktur w 320 powiatach. Nie przeżylibyśmy gdybyśmy nie startowali w wyborach samorządowych i gdyby nie było 23 tysiące ludzi płacących składki. […] Nie ma możliwości by partia funkcjonowała bez zakorzenienia się w mieście. 320 powiatów jeśli chodzi o kraj, a więc 320 siedzib, a więc w tych siedzibach niech się pojawi między Bożym Narodzeniem a Nowym Rokiem po 30 osób to jest 9600, a jak oni wrócą do domów, spotkają się ze znajomymi to pokazuje, że jest zapotrzebowanie na to co robimy, na to co robi Lewica zarówno w samorząd, jak i Parlamencie Europejskim, jak i Parlamencie Polskim”  – mówił nam Czarzasty.

REKLAMA

Potem głos już zabrał Szejna, który najpierw zapowiedział, że dopóki pandemia trwa to biuro nie będzie działać regularnie. Zachęcał on do kontaktu poprzez maile: [email protected] i [email protected]. A kiedy tylko pandemia zacznie wygasać to także do przychodzenia do nowo otwartego biura  –„Mamy czas pandemii, więc mnie można spotkać w sieci jak każdego aktywnego posła. Nie ma żadnego problemu w kontaktowaniu się ze mną. Będę chciał wyznaczyć tutaj dyżury moich asystentów, a i sam osobiście będę tu bywał. Ja z resztą tu bywam, bo mieszka tu moja mama, moja siostra rodziną, choć to właściwie nie Końskie, a Izabelów. Ja łączę przyjemne z pożytecznym, bo i pracę i odwiedziny u siostry, mamy, u mojego chrześniaka Wiktora”  – tłumaczył Szejna.

A jaki jest cel funkcjonowania biura? Zdaniem Szejny przede wszystkim ma ono rozwiązywać problemy Konecczan – „Ono ma służyć mieszkańcom w rozwiązywaniu problemów. Prawnych, czasem osobistych. Mieszkańcy przychodzą do mnie nie tylko jako do Posła, ale i jako do prawnika i ja oczywiście te bezpłatne porady prawne świadczę, udzielam ich i zawsze to robiłem. Myślę, że będziemy tu inicjować różne akcje społeczne, polityczne. Troszkę mamy teraz związane ręce przez pandemią, ale mam nadzieję, że ta pandemia mimo nieudolności rządów Prawa i Sprawiedliwości zostanie z Polski przepędzona […] Przede wszystkim chcę tutaj służyć, zarówno w czasie pandemii, jak i tym lepszym czasie. Myślę, że będziemy też szykować się do wyborów kolejnych. Trzy lata szybko mijają, kadencja jedna czy druga. Sam o tym wiem po wielu latach w opozycji. Jesteśmy potrzebni tu i teraz, ale i myślimy o przyszłości. Polska powinna inaczej wyglądać, powiat konecki powinien inaczej  wyglądać. Powinno to być oparte współpracy między ludźmi, na wzajemnym szacunku, poszanowaniu godności, na szansach dla młodych ludzi i otwarciu na świat. Tego w rządach PiS’u nie widzę na poziomie krajowym”  – mówił poseł na Sejm RP Andrzej Szejna.

Przypomnijmy, że obok Szejny jedynym parlamentarzystą prowadzącym biuro w Końskich jest poseł Piotr Wawrzyk z Prawa i Sprawiedliwości.

Zdjęcia:

REKLAMA

9 thoughts on “Biuro Szejny i Nowej Lewicy w Końskich już otwarte [wideo, zdjęcia]

 1. lutek pisze:

  po co te wygłupy z przecinaniem

 2. Mieszkaniec pisze:

  Niby SLD,narzeka na PIS a tymczasem w powiecie SLD polecialo do nich w koalicję:/

 3. x pisze:

  oo widzę, że czerwona zaraza ma się dobrze…

 4. Andrzej panek pisze:

  Patrząc na te zdjęcia ,i miny otwierających to chyba było otwarcie zakładu pogrzebowego a nie biura pseudoposła Tow.sekretarza komitetu wojewódzkiego A.Szejny ,przy udziale wielce zasłużonego w walce o uwłaszczenie się na majątku narodowym Tow.I sekretarza KC zwanego
  WC-marszałkiem.Spójrzmy na zdjęcia z otwarcia biura poselskiego Pana Prof. Wawrzyka
  to są te dwa rózne Swiaty ,ten który chcemy mieć , i ten co ta lewcka brać na obiecuje
  A co obiecuje i realizuje cały czas cytuję komusze hasło tow Isekretarza,,Nasza partia nie obiecywała klasie robotniczej nic i słowa tego dotrzymała i mam nadzieję że tego dotrzyma.

 5. Realista pisze:

  Wydarzenie epokowe ,na miarę XXII wieku , wszystkie media o tym się rozpisują !
  Ciekawe czy szary lud się na to nabierze …
  Nikt ludziom tyle nie da , co ta tęczowa ,LGBT-owska pokomunistyczna , przefarbowana
  lewica naobiecywała i jeszcze naobiecuje… Fakty i historia o tym mówią .
  Szkoda że zimno bo by poszli do ludzi na targ stroić dobre miny do zlej gry.A to współczesna Targowica , taka wizualizacja na czasie,desant z Berlina i z Brukseli , Moskwa też jest z nich zadowolona .
  Wiadomo że chodzi o głosy wyborców , o nic więcej tylko o stołki i o kolejne lata opowiadania bajek.

 6. Młody pisze:

  Lewica chociaż pamiętała o polskim rolniku, o człowieku dzięki którym macie co włożyć do tych zakłamanych pisowskich mord a teraz rzucacie tym ludziom kłody pod nogi. Wypierdalać na pociąg!

 7. Realista pisze:

  Młody . Jesteś faktycznie młody , teraz rolnicy mają krzywdę , jak sie nie podoba to wypad z Polski.
  Wygrajcie wybory i proszę bardzo , zmieniajcie nasz kraj wg siebie.
  Ale za ciency jesteś , nie stać was na to ,tylko potraficie krytykować ,nie znacie historii , jestescie niedouczeni i ślepo wierzycie niepolskim mediom.
  Żal mi was ale to już wasz problem.
  Myśmy w latach 80-tych pogonili komuchow , wiele osób zginęło , teraz mamy wolność.

 8. Andrzej panek pisze:

  MŁODY ja tylko w kwestii porządkowej czy na ten pociąg mają wy*****ć też z Pisowskimi mordami Powskie mordy Pslowskie mordy,konfederackie mordy,toż to wielbicieli czerwonej komuszej zarazy pozostanie 1% to tyle Biedroń dostał chyba przez pomyłki głosujących,
  I co biedny zrobisz,Ludzie pamiętają jak te barony komusze rozkradali Polskę ,jak likwidowali
  PGR-y,jak przejmowali za złom zakłady pracy ,tak w Końskich Przejęto POLMO, w Stąporkowie
  Kamionki,itd.no i teraz na plecach wniesiono tego Ministra od pałowania strajkujących,
  agentów Bujera ,Carexa do UE,.A teraz będą walczyć o powrót bezprawnych bajońskich emerytów dla UBeckich katów,trudno będziemy musieli im dać zadośćuczynienie za to że nie zatłukli nas na śmierć.

 9. Robinia pseudoacacia pisze:

  Niebardzo wiem co Nowa Lewica tym razem proponuje społeczeństwu, bo za Millera emeryci dostawali nawet 3,5 zł waloryzacji, czy w przypadku nowej odsłony starej komuny też będzie można na to liczyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *