REKLAMA

Blisko 200 cyklistów na trasie XXIX Koneckiego Rajdu Rowerowego [wideo, zdjęcia]

Konecki oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w ciągu całego roku zaprasza na wiele imprez piechurów, ale nie ogranicza się tylko do turystyki pieszej. W sobotę wystartowała już XXIX edycja Koneckiego Rajdu Rowerowego. Na trasę ruszyło blisko 200 osób. 

REKLAMA

Organizatorzy dla chętnych tym razem przygotowali trzy trasy. Najkrótsza z nich 35-kilometrowa wiodła z Końskich do Wincentowa, a dalej do Jacentowa, Radoszyc by zakończyć się w Sielpi. Ten rodzinny dystans wybrało około 30 osób.

Największym zainteresowaniem cieszyła się trasa 75-kilometrowa, na którą skusiło się około 100 uczestników turystycznej imprezy. Rowerzyści, którzy ją wybrali musieli przejechać między innymi przez Mościska, Grzymałków, Sarbice, Radoszyce, a start i metę usytuowano w Sielpi.

REKLAMA

150 kilometrowy dystans wybrało około 50 śmiałków. Do pokonania była trasa wiodąca po północy powiatu koneckiego, ale i przez powiaty szydłowiecki, przysuski oraz opoczyński.

Meta dla wszystkich tras została zorganizowana w Ośrodku Bartek w Sielpi. Tam każdy mógł liczyć na pamiątkowy medal, dyplom, znaczek okolicznościowy oraz słodki poczęstunek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *