REKLAMA

Bracia Broniewscy będą promować miasto i gminę Końskie! [wideo, zdjęcia]

Maciej Broniewski w ubiegłym sezonie otarł się o juniorskie Mistrzostwo Polski Enduro, Damian Broniewski znakomicie spisuje się w cyklu Mistrzostw Świata SuperEnduro występując w największych halach sportowych w całej Europie. Sukcesy młodych przedstawicieli sportów motorowych nie uszły uwadze włodarzy miasta i gminy Końskie. Sportowcy otrzymali dotację na pokrycie bieżących kosztów związanych ze startami w wysokości 14 tysięcy złotych. W zamian mają Końskie promować podczas swoich startów.

REKLAMA

„Generalnie co do zasady największą wagę przywiązujemy do szkolenia dzieci i młodzieży, upowszechniania sportu i 95% środków przeznaczanych na wsparcie sportu w gminie Końskie dotyczy tego rodzaju działalności. W przypadku wsparcia działalności klubowej to, że główny postulat związany z naszymi umowami dotyczy szkolenia młodzieży nie oznacza, że możemy zamknąć oczy na sport seniorski, bo to jest pewien ciąg w szkoleniu i bez sportu seniorskiego, możliwości zachęcenia do udziału dzieci i młodzieży byłyby niewielkie. To obserwowanie dorosłych, obserwowanie seniorów, ich sukcesów daje możliwość by w całym tym procesie edukacyjnym mieć nabór, ćwiczących i by to się kręciło” – uzasadnia zawarcie porozumienia z braćmi Broniewskim burmistrz Krzysztof Obratański.

Damian Broniewski nie ukrywa, że pomoc samorządu to dla realizacji ich sportowych celów krok milowy –„Jestem bardzo szczęśliwy i dumny, że mogę reprezentować miasto i gminy Końskie na zawodach rangi ogólnopolskiej, ale i światowej […] Wsparcie miasta i gminy Końskie jest dla mnie bardzo ważne. To sport motorowy, który wiąże się z ogromnymi kosztami. Pomoc miasta i gminy będzie jak najbardziej nam potrzebna, kolokwialnie mówiąc ulży nam i będziemy mogli robić to co kochamy” – cieszy się Damian Broniewski.

REKLAMA

Zawodnicy już zaprojektowali i przygotowali nowe bluzy startowe z herbem i nazwą miasto i gmina Końskie. Przed nimi już niebawem kolejne wyzwania – w najbliższy weekend w Arenie Gliwic wystąpią w finałowej rundzie Pucharu Świata Super Enduro, a od kwietnia rozpoczną nowy sezon w ramach Mistrzostw Polski Enduro – to już na torach pod gołym niebem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *