REKLAMA

Bratki rozeszły się jak świeże bułeczki. Proekologiczna akcja w Końskich [wideo, zdjęcia]

W poniedziałek w samo południe na rynku w Końskich zorganizowano już drugą edycję akcji „Przygarnij Bratka”. Konecczanie mogli zupełnie za darmo zabrać ze sobą kwiaty, które dotychczas zdobiły miasto i gminę. 

REKLAMA

„Bardzo się cieszę, że możemy podarować tym kwiatkom drugie życie. Akcja organizowana jest przez gminę Końskie oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej po raz drugi i jak widzimy zainteresowanie jest spore. Konecczanie lubią kwiaty i myślę też, że te kwiaty będą dobrze czuć się w ich ogródka, czy na ich balkonach” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

REKLAMA

Pierwsze zainteresowane osoby ustawiały się na rynku w Końskich już półtorej godziny przed rozpoczęciem rozdawania kwiatów. Według szybkich rachunków bratki w poniedziałek odebrało nawet ponad 150 osób –„Rozdajemy około 2 200 sztuk sadzonek. One są w dobrej formie, bo pogoda była sprzyjająca dla bratków. Ich miejsce zajmą begonie” – tłumaczy nam Aleksandra Wilk z Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Końskich, organizatora wydarzenia.

Mieszkańcy z akcji byli niezwykle zadowoleni –„Pewnie, że dobrze że taka akcja jest. U nas te kwiaty trafią do rabatek przed domem, jestem z Wąsoszy i na pewno będą stroiły moje podwórko” – opowiada nam pani Ewa.

Duże zainteresowanie kwiatami oznacza, że akcja z pewnością będzie powtórzona w kolejnym roku.

Foto. Dariusz Kowalczyk

Zdjęcia:

Zdjęcia (Dariusz Kowalczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *