REKLAMA

Burmistrz Obratański komentuje sytuację w koneckiej mleczarni [wideo, zdjęcia]

Od kilku tygodni wiemy o tym, że Polmlek dzierżawi majątek Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Końskich, a docelowo ma przejąć go na własność. Zarówno ta spółka, jak i OSM deklarują utrzymanie zatrudnienia, a nawet rozwój mleczarni w komunikacie przekazanym mediom. W sprawie z zarządem mleczarskiej spółdzielni spotkał się ostatnio burmistrz Krzysztof Obratański. Włodarz przekazał nam stanowisko, które usłyszał podczas spotkania.

REKLAMA

„Dzisiaj najbardziej palącą kwestią w Końskich, stawiającą wiele pytań jest sprawa przyszłości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Ja sam dowiedziałem się o zmianach, które się szykują ze środków masowego przekazu i byłem tym zaskoczony. Wystąpiłem do zarządu z prośbą o spotkanie i możliwość zapoznania się z sytuacją i o perspektywy przyszłości. Spotkałem się z zarządem, który oszczędnie przedstawił sytuację znaną z wydanego komunikatu: że sytuacja finansowa jest zła, że spadek skupu mleka i jego wolumenu w tym roku postępował bardzo gwałtowanie, a możliwości finansowe spółdzielni szybko się kurczyły i w związku z tym zmiany własnościowe są rodzajem ratunku dla spółdzielni” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Obratański wystosował też do zarządu prośbę dotyczącą pracowników koneckiej mleczarni –„Poprosiłem zarząd, by w relacjach z pracownikami w sposób bardziej otwarty komunikował swoją wiedzę na temat przyszłości zakładu, bo nie ma rzeczy bardziej stresującej niż niepewność pracy, niepewność przyszłości. Poprosiłem również by w negocjacjach z właścicielem postawił kwestię przyszłości pracowników jako istotny element negocjacji. W tej sprawie nie usłyszałem zbyt zachęcających obietnic” – dodaje burmistrz.

REKLAMA

Jak udało nam się ustalić 28 kwietnia odbędzie się spotkanie spółdzielców, podczas którego podejmowana będzie decyzja odnośnie sprzedaży majątku OSM. Jeżeli większość zgodzi się na takie rozwiązanie to po upływie okresu dzierżawy Polmlek w pełni wykupi OSM Końskie.

REKLAMA

14 thoughts on “Burmistrz Obratański komentuje sytuację w koneckiej mleczarni [wideo, zdjęcia]

 1. Marjan pisze:

  pytanie ..
  Ile zostało obecnemu prezesowi OSM do emerytury ?
  Jaka jest sytuacja finansowa OSM ?
  Jaka jest wartość majątku OSM który zostanie sprzedany za 30 mln PLN ?
  Gdzie jest rada nadzorcza spółki ?
  Gdzie jest Ziobro ?

 2. gość pisze:

  A co ma Burmistrz do Mleczarni? Niech się lepiej zajmie miastem, mieszkańcami, pracą dla nich i bezpieczeństwem.

  • Wkurw**ny pisze:

   Nie pitol, interesuje się to źle, jak się nie zainteresuje to jeszcze gorzej. Sprawę trzeba nagłaśniać bo za chwile pracownicy będą mocno wydymani wydymani!

  • Urania pisze:

   No to chyba robi to, o co ci chodzi. Zajmuje się pracą dla mieszkańców.

 3. abc pisze:

  Ludzie Kochani nie po to gigant z branży chce to przejąć żeby zamykać….

 4. Konecczanka pisze:

  Pan Burmistrz dowiaduje się z mediów o kolejnych niewiadomych losach wielu rodzin w mieście i jeszcze się tym chwali. Tak wygląda zainteresowanie swoimi mieszkańcami.
  Panie Burmistrzu niech się Pan pomodli pieśnią „Oto ja, klęczę kolejny raz” (cover I surrender Hillsong) wykonawca Aleksandra Nawrot i ksiądz Teodor Sawielewicz. Niech Pan dogada się ze swoim nowym kolegą ks. politykiem i zaprosi do miasta księdza Teodora dla dobra miasta i mieszkańców.

 5. rolnik pisze:

  Wszyscy mówią o pracownikach a o rolników to się nikt nie martwi a co będzie znaczyć mleczarnia bez rolników bez dostawców dobrego surowca nie będzie dobrych produktów .
  Zarząd nie dbał o dostawców i się dziwi że był spadek w skupie mleka

 6. zzz pisze:

  do takiego stanu doprowadzili pracownicy bo mieli przyzwolenie prezesa każdy wie ,po drugie burmistrz nic nie pomoże ,po trzecie jak polmlek kupi osm to bedzie nie ciekawie ,transport do likwidacji ,i produkty osm znikną z rynku tyle na temat i nie będzie szarej strefy tj masło paliwo itp

 7. zdyszany mleczarz pisze:

  Cytat : „–„Dzisiaj najbardziej palącą kwestią w Końskich, stawiającą wiele pytań jest sprawa przyszłości Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej. Ja sam dowiedziałem się o zmianach, które się szykują ze środków masowego przekazu i byłem tym zaskoczony. ” Nieźle miasto zarządzane a przepływ informacji wręcz miażdżący skoro burmistrz dowiaduje się z mediów o losach jednego z największych zakładów w TKN.

 8. Pokrzywdzeni pisze:

  Pan Burmistrz doskonale wiedział wcześniej co się dzieje w Mleczarni. Zwolnienia dyscyplinarne związkowców z ,,Solidarności” ze złamaniem przepisów Prawa pracy i ciągłe niszczenie związku zawodowego w OSM, doprowadzenie do dzierżawy i przejęcia zakładu bez żadnych konsultacji z zainteresowanymi (pracownicy,organizacje związkowe), które spowoduje wygaszenie produkcji wielu produktów i zwolnienia większości załogi. Bezrobocie znacząco się zwiększy. Udanych obchodów majowych!!!

 9. Urania pisze:

  Chodzi o wyeliminowanie z rynku konkurenyjnych wyrobów

 10. MOZ pisze:

  Miało być powiadomienie Organów Państwa dotyczącego przejęcia OSM przez Grupę Polmlek i wszyscy nagle nabrali wody w usta. Czekamy na informacje czy w sposób prawidłowy i zgodnie z prawem zostało to przeprowadzone. Może wypadałoby zainteresować się Radą Nadzorczą w jaki sposób i dlaczego wyraziła zgodę na sprzedaż?

 11. zdradzeni pisze:

  Co na tę sytuację w OSM mają do powiedzenia miejscy Rajcy. Szczególnie pan który przewodził związkowi zawodowemu MOZ Pracowników Samorządowych Gminy Końskie i jest radnym Porozumienie TKN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *