REKLAMA

Chcę żyć! Niezwykła akcja młodzieży z II LO w Końskich [wideo, zdjęcia]

Specjalne pakiety przygotowane przez młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich, które mogą uratować życie pojawiły się w wielu placówkach na terenie miasta Końskie. We wtorek uczniowie dostarczając je do wybranych lokacji zapoczątkowali w naszym regionie akcję „Chcę żyć!” 

REKLAMA
REKLAMA

Starsi to niestety często osoby chore, samotne. Kiedy ratownicy medyczni, lekarze czy strażacy będą musieli szybko reagować w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, a brak jest kontaktu z ratowaną osobą i nie można uzyskać informacji o stanie zdrowia osoby poszkodowanej od osób bliskich, powinna istnieć możliwość uzyskania ich w inny sposób. Tu z pomocą mają przyjść pakiety, które dla seniorów przygotowała młodzież.  Koperty projektu zawierające magnes na lodówkę, kartę informacyjną dla służb medycznych. Uzupełnioną kartę informacyjną z dokumentacją medyczną należy umieść w strunowym woreczku i włożyć na górną półkę drzwi w lodówce. Magnes trzeba umieścić na lodówce – miejscu, które jest łatwo dostępne i  znajduje się w niemal każdym domu.

REKLAMA
REKLAMA

We wtorek od samego rana uczniowie dostarczali je do wybranych placówek:

Apteka Melisa ul. Zamkowa w Końskich
– Przychodnia Zdrowie ul. Zamkowa w Końskich
– NZOZ Południowa ul. Południowa 1 w Końskich
– Starostwo Powiatowe w Końskich ul. Staszica 2 w Końskich
– Urząd Miasta i Gminy w Końskich ul. Partyzantów 1 w Końskich
– Szkoły Podstawowe w gminie Końskie
– II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej- Curie w Końskich ul. Sportowa 9 w Końskich

Więcej szczegółów o akcji w naszym materiale wideo.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *