REKLAMA

Co łączy Końskie, Kraków i Sopot? Dbałość o ekologię. Gmina z prestiżową nagrodą! [wideo]

Dziennik Rzeczpospolita w piątek przyznał prestiżowe „Zielone Orły” podczas gali „Walka o Klimat”. Miasto i Gmina Końskie otrzymały w kategorii samorząd zaszczytne drugie miejsce znajdując się pomiędzy Sopotem i Krakowem. To docenienie długofalowej strategii danego samorządu na działania ekologiczne. 

REKLAMA

W kategorii „Samorząd” kapituła zwracała szczególną uwagę na długofalową zieloną strategię gmin i miast. Kapitułę stworzyli zaś wybitni znawcy ekologii z całego kraju: Szymon Dziak Czekan z organizacji  „Polski Recykling”; Daria Kulczycka z Konfederacji Lewiatan; Michał Niewiadomski – dziennikarz specjalizujący się w temacie ekologii z Rzeczpospolitej; profesor Maciej Nowicki, doktor Wiesław Rozłucki z Fundacji Polskiego Instytutu Dyrektorów; Maciej Sadowski z fundacji Startup Hub Poland; Grzegorz Wiśniewski – prezes Instytutu Energetyki Odnawialnej.

REKLAMA

Trzecie miejsce przypadło miastu Sopot, a w jego imieniu wystąpił prezydent Jacek Karnowski. Drugie miejsce kapituła przyznała miastu i gminie Końskie, a głos zabrał burmistrz Krzysztof Obratański„Nie byłoby to możliwe gdyby nie lata pracy, współpraca z instytucjami, które współdziałają w Polsce w obszarze ochrony środowiska, ale przede wszystkim gdyby nie udało się zbudować w naszej gminie pewnego konsensusu społecznego wobec najważniejszych wyzwań infrastrukturalnych. A więc wydatkowania ogromnych pieniędzy budżetowych na kwestie ochrony powietrza, ziemi i wody. To nam się udało i dlatego uważam, że to sukces wszystkich mieszkańców naszej gminy” – mówił podczas połączenia online z prowadzącym galę burmistrz Obratański.

W kategorii samorząd zwyciężyło zaś miasto Kraków. Więcej o „Zielonym Orle” dla gminy Końskie opowiemy Państwu w przyszłym tygodniu.

REKLAMA

One thought on “Co łączy Końskie, Kraków i Sopot? Dbałość o ekologię. Gmina z prestiżową nagrodą! [wideo]

  1. Młody pisze:

    Rekompensata za kolej w Końskich. Pamiętajmy żeby odwdzięczyć się w najbliższych wyborach 😄

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *