REKLAMA

Co sprawdza bank przed udzieleniem kredytu hipotecznego?

Każdy z nas chce mieć swoje miejsce na Ziemi. Przeważnie wiąże się to z kupnem domu albo mieszkania tam, gdzie zamierzamy żyć i pracować. W większości przypadków odbywa się to nie za gotówkę, a pieniądze na taki poważny zakup musimy skądś pożyczyć. Nie zawsze może nam tutaj pomóc rodzina lub przyjaciele, więc z zasady szukamy dobrego kredytu hipotecznego. Podpisanie potencjalnej umowy kredytowej z bankiem jest oczywiście możliwe, ale wymaga spełnienia szeregu warunków, po wypełnieniu których dany bank przyzna nam ostatecznie kredyt hipoteczny. Jeśli więc zgromadzimy wszelkie niezbędne dokumenty oraz wkład własny, to taka pożyczka zostanie nam z pewnością przyznana. Warto więc przyjrzeć się temu zagadnieniu z bliska, by uzyskanie kredytu hipotecznego było dla nas jak najłatwiejsze.

REKLAMA

Udzielenie kredytu hipotecznego – co warto wiedzieć?

Gdzie najłatwiej zacząć poszukiwania solidnego kredytu hipotecznego, który pomoże nam sfinansować zakup upragnionej nieruchomości? Z pewnością dobrym tropem będzie tutaj skorzystanie z licznych podpowiedzi, które w tym zakresie może nam podsunąć Internet. Jeśli więc chcemy się dowiedzieć czegoś więcej o zdolności kredytowej, czy też jak zdobyć kredyt hipoteczny krok po kroku, to koniecznie powinniśmy zajrzeć do witryny sieciowej: www.e kredyt 24.com.pl. Znajdziemy tam sporo przydatnych informacji, m. in. na temat kto może liczyć na pozytywne postępowanie, pozwalające marzyć o kredycie hipotecznym, które zakończy otrzymanie pozytywnej decyzji kredytowej, itp. Dowiemy się tam także, co może i co sprawdzi bank u naszego pracodawcy, przed przyznaniem nam takiego kredytu: https://ekredyt24.com.pl/jak-banki-sprawdzaja-zatrudnienie-kredytobiorcy/. Z pewnością niezbędne tutaj będzie zaświadczenie o zatrudnieniu, najlepiej na umowę o pracę na czas nieokreślony. We wszystkich przypadkach należy dokładnie sprawdzić takie istotne aspekty jak: rzeczywista roczna stopa oprocentowania czy też dodatkowe prowizje albo ubezpieczenia kredytu hipotecznego. To może bowiem wpłynąć na koszt kredytu hipotecznego, a tym samym np. na naszą potencjalną zdolność kredytową.

REKLAMA

Korzystny kredyt hipoteczny – oczekuj pozytywnej decyzji kredytowej od banku

Podpisanie umowy kredytowej poprzedzi także sprawdzenie naszych realnych dochodów, na podstawie wyciągów bankowych albo rocznego zeznania podatkowego. Przy podpisaniu umowy kredytowej niezbędny będzie także wkład własny, a bank z pewnością sprawdzi też status prawny nieruchomości, pod zastaw jakiej jest udzielany kredyt hipoteczny. Co ciekawe: zdolność kredytowa tego samego podmiotu ubiegającego się o to, by decyzja kredytowa była pozytywna, może być różna w różnych bankach. Warto więc tutaj sprawdzić własny bank, a potem skorzystać z profesjonalnego rankingu kredytów, dostępnego na wyżej wymienionej stronie, bo może się okazać, że lepiej będzie nam złożyć wniosek kredytowy zupełnie gdzie indziej. Różnice w całkowitym koszcie kredytu hipotecznego w różnych bankach mogą być naprawdę dość spore. W przypadku kredytu hipotecznego bank także sprawdzi, czy nie mamy zadłużenia, którego np. nie spłacamy oraz jaki jest nasz stan cywilny i czy mamy dzieci, itp. Zaciągnięcie kredytu hipotecznego to zobowiązanie na wiele lat, a więc bank będzie chciał mieć tutaj pewność, że taką pożyczkę spłacimy. Od uzyskania kredytu hipotecznego będzie więc zależał nasz przyszły stan posiadania. Warto więc do potencjalnego wniosku kredytowego dobrze się przygotować, tak by nic nas znienacka nie zaskoczyło. Całkowita kwota kredytu hipotecznego na zakup mieszkania albo domu musi być spłacana zgodnie z planem – dzięki temu będziemy mogli liczyć na spokojny sen.

materiał zewnętrzny

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *