REKLAMA

Co w najbliższych miesiącach i latach w powiecie? Plany starosty Pieca [wideo]

Ostatnio informowaliśmy o przyjęciu budżetu na 2021 rok w powiecie koneckim. Podczas sesji budżetowej starosta konecki Grzegorz Piec mówił także o złożeniu wniosków w kolejnym naborze do Funduszu Inwestycji Lokalnych. Padły także słowa dotyczące inwestycji, których realizację warto rozważyć w przyszłych latach.

REKLAMA

Fundusz Inwestycji Lokalnych zakłada stuprocentowe finansowanie najbardziej potrzebnych społecznie inwestycji, a został on uruchomiony, by wesprzeć samorządy w czasie epidemii.

Przypominamy, że z Funduszu Inwestycji Lokalnych powiat konecki otrzymał ponad 3,5 miliona złotych dla Szpitala św. Łukasza w Końskich na zakup specjalistycznego wyposażenia placówki. Teraz trwa kolejny nabór do rządowego programu.

REKLAMA

„Złożyliśmy na dwie, ważne według nas inicjatywy. Pierwsza to jest Barycz, budowa internatu, koszt około 6-7 milionów, a druga jest przebudowa czwartego piętra starostwa po to, by przyszła tutaj poradnia” – informował podczas sesji Rady Powiatu Koneckiego Grzegorz Piec.

Przypomnijmy, że wnioski na budowę internatu przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Baryczy oraz na modernizację czwartego piętra Starostwa Powiatowego tak, by mogła tam się przenieść Pracownia Psychologiczno-Pedagogiczna z ulicy Krakowskiej w Końskich zostały odrzucone podczas pierwszego naboru. Władze powiatu liczą, że teraz zostaną one rozpatrzone pozytywnie.

W rozmowie z nami starosta Grzegorz Piec wskazał inwestycje, których realizację należałoby rozpatrzeć w przyszłych latach. Chodzi tu o infrastrukturę sportową na terenie powiatu koneckiego oraz o „Ekonomik”, czyli Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Końskich.

„Sytuacja z infrastrukturą sportową na terenie powiatu – przy naszych szkołach średnich sale sportowe są jakie są. Trzeba by się zastanowić, czy nie wybudować hali z prawdziwego zdarzenia na potrzeby szkół. Kolejna sprawa – „Ekonomik”. Wszyscy wiemy i widzimy jaki jest. Tylko to jest pytanie – czy tak powinna wyglądać szkoła średnia? Według mnie nie za bardzo” – mówi nam starosta konecki.

W znacznie dobitniejszych słowach Grzegorz Piec opisywał zapotrzebowanie na infrastrukturę sportową podczas sesji budżetowej –„Hala sportowa – to już jest moja obietnica. Było to rzucone w przestrzeń, żeby zobaczyć jaka będzie reakcja, bo nie ma hali sportowej z prawdziwego zdarzenia na terenie powiatu. Młodzież nie ma gdzie grać, żeby była pełnowymiarowa hala. Powiem więcej, nie ma obiektów sportowych, pomijając Końskie. Takim prawdziwym obiektem jest boisko w Radoszycach, gdzie jest bieżnia. Przez kilkanaście lat nie dorobiliśmy się w powiecie koneckim, ani Końskich – głównym mieście – zaplecza sportowego” – przemawiał starosta Piec.

Zarówno o Funduszu Inwestycji Lokalnych w powiecie koneckim, jak i rozpatrywanych w przyszłości inwestycjach będziemy Państwa informować na bieżąco.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *