REKLAMA

‚Credo’ Mikołaja Wróbla znów podbije Amerykę

W lutym tego roku pochodzący ze Stąporkowa Mikołaj Wróbel uczestniczył w 48. Independent Short Film Festival w Hollywood w Los Angeles ze swoim autorskim filmem „Credo”. Teraz dzieło zostało nominowane do nagrody podczas Festival of Cinema NYC w Nowym Jorku!

REKLAMA

Mikołaj Wróbel to absolwent Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Stąporkowie. Filmy zaczął kręcić już jako nastolatek – początkowo z ekipą szkolnych kolegów i koleżanek. Młody filmowiec już 4 sierpnia po raz drugi w tym roku weźmie udział w festiwalu krótkich filmów w Stanach Zjednoczonych. Tym razem będzie to Festival of Cinema New York City, a „Credo” będzie miało swoją premierę w nowojorskich kinach.

REKLAMA

Stąporkowski twórca najprawdopodobniej wybiera się na to wydarzenie w towarzystwie Mateusza Śliwy, który przy filmie był odpowiedzialny za zdjęcia.

„Credo” opowiada historię Tomka Bukowskiego, taryfiarza, który pracuje na nocnej zmianie. Mężczyzna ma kochającą żonę – Ewelinę. Wiedzie spokojne życie poza… No właśnie. Bukowski posiada również „niezwykłą pasję”, za którą ludzie chętnie wypłacają mu pieniądze. W pewnym momencie otrzymuje zaskakujące zlecenie, które odmienia jego życie.

WYSTĘPUJĄ:
Krzysztof Grabowski, Wiktoria Kulaszewska, Artur Słaboń, Mikołaj Roznerski, Michał Olszewski, Marcin Brykczyński, Piotr Piętak, Michał Lajs, Mirosław Bieliński, Anna Domalewska, Agata Sobota, Andrzej Cempura.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *