REKLAMA

Crossy i quady królowały w Przybyszowach podczas weekendu [wideo, zdjęcia]

Na torze Lobo Racing w Przybyszowach w miniony weekend odbył się cykl zawodów crossowych oraz quadów. Do gminy Końskie przyjechali zawodnicy z całej Polski!

REKLAMA

„Co tu się dzieje? Można powiedzieć, że coś niespotykanego w polskim motocrossie, bo w ciągu weekendu mamy trzy imprezy łączone. Mamy rundę Mistrzostw Polski Quadcross, oprócz tego Strefę Centralną i Południową motocrossów. Masa klas, masa zawodników. Pogoda z jednej strony super, z drugiej strony nie rozpieszcza. Ja przed chwilą się ochłodziłem w wodzie, jest gorąco, ale zawodnicy naprawdę dają radę” – mówił nam Kuba Galiński z Lobo Racing Przybyszowy.

W sobotę w rywalizacji motocrossowej w Przybyszowach w jedenastu kategoriach łącznie rywalizowało niemal 120 uczestników. Rundę Mistrzostw Polski Quadcross stoczyło dwunastu najlepszych zawodników z całego kraju. W niedzielę natomiast w dziesięciu kategoriach walczyło ponad 90 motocrossów.

REKLAMA

„Tutaj są ludzie z całej Polski. Mamy wszystkie klasy, czyli tę licencję A, tutaj nie ma znaczenia – oni są przyzwyczajeni do jazdy po kraju, ale są tak samo licencje B, C oraz amatorów. Widziałem też kilka czeskich rejestracji, także Polska i okolice” – dodaje Jakub Galiński.

Najbardziej prestiżowymi zmaganiami podczas minionego weekendu niewątpliwie była IV runda Mistrzostw Polski Quadcross. Po dwóch wyścigach na pierwszej pozycji uplasował się dotychczasowy lider całego sezonu – Roman Gwiazda. Drugie miejsce zajął Damian Rajczyk, a na najniższym szczeblu podium stanął Jan Brhel. Szczegółową klasyfikację znajdziecie TUTAJ.

III runda Mistrzostw Strefy Polski Centralnej rozgrywała się w jedenastu kategoriach – wyniki znajdziecie TUTAJ. IV runda Mistrzostw Strefy Polski Południowej natomiast składała się z wyścigów w dziesięciu kategoriach, a klasyfikację zawodników znajdziecie TUTAJ.

Podczas weekendu do miejscowości Przybyszowy przyjechało także wielu kibiców, zarówno okolicznych miłośników motoryzacji, jak i sympatyków sportu z całej Polski. Zawody objęte zostały honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Końskie.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Crossy i quady królowały w Przybyszowach podczas weekendu [wideo, zdjęcia]

  1. Jacek pisze:

    Super miejscowka, czysto , dobra organizacja. Gratulacje

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *