REKLAMA

Czermno: Dziwne zatrucie preparatem na gryzonie [zdjęcia]

45-letnia kobieta z Czermna w gminie Fałków rozsypała zawartość paczki z preparatem na gryzonie. Efekt był taki, że doznała zatrucia, a na miejscu musiała pojawić się specjalna jednostka chemików z Kielc. 

REKLAMA

Do duszącej się kobiety wezwano służby, które stwierdziły, że poszkodowana zatruła się czymś dziwnym. Według relacji po rozsypaniu paczki substancja spadła na mokry grunt, a następnie się zapaliła i zaczęła mocno dymić. –„Po przybyciu na miejsce okazało się, że kobiecie rozsypał się POLYTANOL GR w ilości około 100 gramów na wilgotnej powierzchni trawnika. Następnie doszło do reakcji chemicznej, a w jej wyniku uwolnił się drażniący gaz. Obok znajdowała się przyczepka, kobieta z obawy na jej zniszczenie postanowiła ją odciągnąć i w tym momencie doznała podrażnień. Strażacy z OSP Czermno po przybyciu na miejsce udzielili kobiecie pierwszej pomocy w pomieszczeniu mieszkalnym. Na miejsce przybyła też jednostka z Fałkowa. Następnie poszkodowana została przetransportowana na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Końskich.” – opowiada nam Mariusz Czapelski, oficer prasowy PSP w Końskich.

REKLAMA

Przybyli na miejsce strażacy zawodowcy wyznaczyli strefę niebezpieczną. Ratownicy ubrani ochronnie sprawdzili zawartość powietrza – pokazywała ona normalne wskazania, czyli 21% tlenu. Potem do akcji włączyli się chemicy z jednostki SRG Chem-Eko Kielce. Oni również nie stwierdzili obecności trujących gazów, a także zabezpieczyli pojemnik po preparacie oraz pozostałą ilość substancji.

Obecny na miejscu patrol policji prowadzi postępowanie w sprawie legalności nabycia preparatu.

Zdjęcia (OSP Czermno):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *