REKLAMA

Część zalewu ‚Antoniów’ zostanie oświetlona [wideo]

Do końca lipca część zalewu „Antoniów” od parkingu przy północnej stronie aż do drugiej plaży zostanie oświetlona. To inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo oraz umożliwi dalsze rozwijanie obszaru wokół zbiornika przed kolejnym sezonem.

REKLAMA

„Lada chwila będziemy podpisywać umowę, jesteśmy po otwarciu przetargu na oświetlenie. Oświetlenie to przede wszystkim bezpieczeństwo, to, co zapowiadaliśmy – że chcemy dbać przede wszystkim o bezpieczeństwo. Nasz zalew będzie doświetlony, może nie w takiej części, co zakładaliśmy kilka miesięcy temu – wtedy chcieliśmy doświetlić cały nasz zalew dookoła, wystąpiliśmy w tej sprawie odnośnie dotacji ze środków tzw. covidowskich, nasz wniosek nie został zaakceptowany, ale oczywiście mamy plan B. Jeśli nasz wniosek nie został zaakceptowany mamy inne rozwiązania – robimy oświetlenie nie w całym zakresie, a do drugiej plaży” – informuje nas burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

REKLAMA

Oprawy lamp będą energooszczędne, LED-owe. Oświetlenie obejmie nie tylko ciąg pieszo-rowerowy, ale i sam parking od północnej strony zbiornika. W dalszej perspektywie na kolejny sezon wykonanie tej inwestycji umożliwi utwardzenie nawierzchni parkingu, możliwa będzie także instalacja monitoringu.

Obecnie włodarze Radoszyc poznali oferty przetargowe wykonawców. Spośród kilkunastu najkorzystniejsza opiewa na kwotę około 120 tysięcy złotych. Całość środków zostanie przeznaczona z budżetu gminy. Prace mają potrwać do końca lipca.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *