REKLAMA

Czy próbna matura z matematyki sprawiła koneckiej młodzieży problemy? [sonda]

Wczoraj maturzyści z całej Polski, także z powiatu koneckiego rozpoczęli próbne matury z Centralną Komisją Egzaminacyjną. Tradycyjnie jako pierwszy odbył się egzamin z języka polskiego, a dziś uczniowie zmagali się z próbnym arkuszem z matematyki. Z tego, co nam mówili maturzyści z II Liceum Ogólnokształcącego w Końskich najtrudniejsze były zadania otwarte dotyczące geometrii i funkcji kwadratowych.

REKLAMA

„Dużo strzelania było, ale może coś się ustrzelało. Problemy sprawiło mi każde zadanie, aczkolwiek te otwarte z dowodami – nie wiem nawet jak się za to zabrać. Liczę na 30%. Nie stresowałam się. Zawsze mówią, że próbne są trudniejsze, więc liczę na łatwiejszą maturę” – mówiła nam Ania.

„Bardzo łatwa była ta matura. Liczę na bardzo dobry wynik, zadania były proste, szybko się je robiło, wyszedłem prawie pierwszy. Myślę, że będzie dobrze. Było takie zadanie z trójkątem, do którego źle podszedłem. Ogólnie było proste i wyszedłem z nim trochę poza arkusz, ale w końcu je zrobiłem. To było zadanie z trójkątem prostokątnym, w którym boki były a i b. Był na nim opisany okrąg na tym trójkącie styczny do krawędzi przyprostokątnych. Trzeba było wykazać, że e = a*b/(a+b). Liczę na 100%. Nie stresowałem się. Myślę, że właściwa matura będzie trudniejsza, bo ta była prosta” – opowiada nam Janek.

REKLAMA

„Wydaje mi się, że poszło mi dobrze, ale zobaczymy jak to będzie. Nie zapeszajmy, ale mam nadzieję, że następna matura będzie łatwiejsza. Troszkę miałam problem z ciągami geometrycznymi, ale ogólnie mi się wydaje, że było dobrze. Sporo informacji było z funkcji. Nie pamiętam dokładnie zadań, stres był. I tak mniejszy, niż przed tą prawdziwą” – przyznaje Dominika.

Do próbnych w matur w powiecie koneckim zgłosiło się 413 uczniów, co stanowi 91,7% wszystkich maturzystów w naszym regionie. Najwięcej osób pisało sprawdzian w II Liceum Ogólnokształcącym w Końskich – 120, a najmniej w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Końskich – 52.

Z obowiązkowych przedmiotów maturalnych na poziomie podstawowym młodzież będzie się zmagać z egzaminem z języka obcego nowożytnego już jutro. Większość uczniów zarówno w całej Polsce, jak i w powiecie koneckim wybrała na próbnej maturze język angielski. Szczegółowy harmonogram próbnych egzaminów z CKE przedstawialiśmy TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz