REKLAMA

Czy warto inwestować w Stellar? | Podstawowe informacje o Stellar

[artykuł tylko dla pełnoletnich, materiał sponsorowany] Stellar to platforma blockchain, której głównym zadaniem jest obsługiwanie płatności międzynarodowych oraz wspieranie innych walut. Sieć Stellar zaczęła działać w 2014 roku. Główną ideą przyświecającą powstaniu Stellar nie było stworzenie nowej konkurencji dla kryptowalut, a poprawienie aktualnego systemu finansowego, który miałby działać taniej, szybciej i przejrzyściej.

REKLAMA

W ramach Stellar mali i więksi przedsiębiorcy mogą przesyłać swoje pieniądze zarówno w kryptowalutach, ale także walutach fiducjarnych. Stellar stanowi ogromną sieć, która łączy w sobie wiele opcji i systemów finansowych. Codziennie w ramach Stellar przeprowadzane są miliony szybkich transakcji.

REKLAMA

Sieć Stellar nie posiada żadnej instytucji lub organu, który nadzorowałby odbywające się tam transakcje. Wszystko opiera się na platformie blockchain, w której węzły kilkukrotnie weryfikują daną transakcję.

Co warto wiedzieć o Lumenach?

Sieć Stellar posiada swoją wewnętrzną kryptowalutę Lumen, która dzieli się na mniejsze jednostki zwane stroopami. Aby założyć konto w sieci Stellar, należy posiadać Lumeny – za ich pomocą dokonuje się opłat prowizji i przelewów. Koszty transakcyjne są jednymi z najniższych jeśli chodzi o wszystkie waluty cyfrowe, a samo korzystanie z sieci Stellar wyjątkowo łatwe i dostępne dla wszystkich.

Lumeny, w odróżnieniu od Bitcoinów i innych popularnych kryptowalut, nie są wydobywane przez górników. W 2014 roku, w momencie premiery Stellar, utworzono 100 milionów XML (był to premining). W kodzie źródłowym Stellar znajduje się informacja o 1% inflacji rocznej, a maksymalna podaż waluty Lumen wciąż rośnie.

Czy Lumeny Stellar to dobra inwestycja?

Inwestowanie w Lumeny Stellar wiąże się ze wspieraniem szerszego projektu, jakim jest platforma Stellar. Lumeny to jednak wciąż kryptowaluta, a jedną z głównych cech walut cyfrowych jest ich niestabilność i podatność na spekulacje. Wartość Lumenów znacznie wzrosła od momentu, gdy po raz pierwszy pojawiły się na rynku (2014 rok). Na początku, wartość jednego Lumena wynosiła 0,002 dolara amerykańskiego. Już w 2018 roku wartość jednostki wzrosła do 0,89 dolara amerykańskiego. Obecnie (stan na 22 września 2021) wartość jednego Lumena wynosi około 0,28 dolara amerykańskiego.

Dlaczego warto inwestować w Lumeny?

● ze względu na dobrą historię tej kryptowaluty oraz jej potencjał do stabilnego wzrostu

● rewolucyjna technologia Stellar, której rynkiem docelowym są firmy przeprowadzające międzynarodowe transakcje

● jest to dobry pomysł na inwestycję długoterminową w kryptowaluty

● niski koszt kryptowaluty, który nie przekroczył jeszcze 0,89 dolara amerykańskiego. Można więc zainwestować tu niewielką kwotę i uzyskać sporą liczbę lumenów

● szacuje się, że w przyszłości ilość Lumenów nie będzie znacząco wzrastać, może być jej coraz mniej, przez co prawdopodobnie zyska ona na wartości.

Jak inwestować w Lumeny?

Obecnie istnieje kilka metod inwestowania w Lumeny Stellar. Oto najpopularniejsze z nich:

Platforma wymiany kryptowaluty

Inwestowanie w Lumeny jest możliwe za pośrednictwem giełd, niektóre z nich działają na bazie licencji, inne mogą jej nie posiadać (np. gdy nie mają związku z walutami fiducjarnymi). Zakupioną kryptowalutę należy przelać do prywatnego portfela, a następnie korzystać z niej w wybrany sposób (zatrzymując u siebie na dłuższy czas lub sprzedając).

Brokerzy online

Jedna z wygodniejszych opcji, która oferuje prosty sposób inwestowania w Lumeny Stellar. Konto otwierane jest w kilka minut, wpłat można dokonywać za pomocą popularnych opcji płatności (kart kredytowych, PayPal, portfeli elektronicznych). Takie platformy są często wspierane przez zewnętrzne organy regulujące.

Bankomaty lumenów

Obecnie dostępnych jest ponad 13 tysięcy bankomatów, w których można kupić kryptowaluty (głównie Bitcoiny), jednak pomimo tego, że obsługują one również inne kryptowaluty, nie ma wśród nich Stellar.

Poradnik krok po kroku

Inwestowanie w Stellar jest proste i szybkie. Z łatwością można je streścić w pięciu krokach. Najważniejszym etapem całego przedsięwzięcia jest jednak znalezienie odpowiedniego miejsca do inwestowania. Jeśli szukasz sprawdzonych sposobów na inwestowanie w kryptowalutę – kliknij tutaj. Następnie wystarczy otworzyć konto na wybranej platformie, wpłacić środki, wybranie XLM z listy dostępnych kryptowalut, a następnie sfinalizowanie transakcji.

  1. Otwórz konto na platformie dedykowanej inwestowaniu w kryptowaluty.

  2. Wpłać wybraną ilość środków, które chcesz zainwestować.

  3. Zdecyduj, w ile Lumenów Stellar chcesz zainwestować – kup wybraną ilość kryptowaluty

  4. Potwierdź transakcję i zdecyduj, jak chcesz swoje aktywa

  5. Co jakiś czas sprawdzaj stan inwestycji.

Wnioski

Stellar to niezwykle ekscytujący projekt z misją, który rzuca rękawice dobrze znanym, międzynarodowym płatnościom SWIFT. Stellar jest wykorzystywany przez wiele znanych korporacji, w tym IBM. Bardzo możliwe, że w ich ślady pójdą kolejne firmy. Inwestowanie w Lumeny jest proste, nawet dla początkujących inwestorów, a cała transakcja może zostać przeprowadzona przy pomocy innych popularnych opcji płatności.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *