REKLAMA

Dalsze opóźnienia przy budowie Centrum Kultury [wideo, zdjęcia]

Przebudowa budynku po Gimnazjum nr 2 w Końskich na potrzeby Centrum Kultury notuje kolejne opóźnienia. Jej wykonawca poprosił gminę Końskie o przesunięcie terminu oddania obiektu o kolejne dwa miesiące. Jednak samorząd nie wyraził na to zgody. W takiej sytuacji możliwe są kolejne już kary umowne dla wykonawcy. 

REKLAMA

Za firmą zajmującą się tworzeniem koneckiego Centrum Kultury już prace związane z termomodernizacją. One się zakończyły i gmina nie ma do nich zastrzeżeń –„Dokonaliśmy odbioru jednej części prac zleconych na tej części budynku, czyli termomodernizacji. Wykonawca miał pewien poślizg, który zaowocował decyzją o karze umownej. Natomiast prace w tej części zostały wykonane, odebrane i myślę, że widać to po wyglądzie elewacji, nowych oknach powód do pewnej satysfakcji” – mówi nam Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Niestety tak dobrze nie jest z pozostałymi robotami. Tutaj Centrum Kultury, które pierwotnie miało być oddane do użytku z końcem listopada ubiegłego roku wciąż nie jest gotowe –„Opóźniają się prace wewnątrz budynku. Wykonawca wystąpił o kolejne przedłużenie, na które gmina nie wyraziła zgody. Będziemy upominać się u wykonawcy przyspieszenia tempa prac. On przede wszystkim odwołuje się do spraw czysto technicznych, czyli opóźnienia dostawy windy, która jest zewnętrznym urządzeniem zamawianym u podwykonawcy. W każdym razie jesteśmy już bliżej niż dalej” – dodaje Obratański.

Wiemy, że wykonawca poprosił o możliwość oddania inwestycji do końca kwietnia. Gmina Końskie nie wyraża jednak na to zgody. Trudno więc w takiej sytuacji mówić o ostatecznym terminie, w którym wszyscy będziemy mogli cieszyć się nowym Koneckim Centrum Kultury.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *