REKLAMA

Dni otwarte Komendy Powiatowej Policji w Końskich! [wideo, zdjęcia]

Blisko 800 przedszkolaków kilka dni temu zawitało do Komendy Powiatowej Policji w Końskich aby w sposób szczególny uczcić Dzień Dziecka. Na najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji.

REKLAMA

To był nietypowy dzień dla przedszkolaków. Wizyta maluchów rozpoczęła się na placu przed komendą od wspólnej zabawy i konkursów, które prowadziła podkom. Sylwia Sobczyńska oraz zaproszony animator Sebastian Bednarz, czyli DJ Gass. Dzieci poprzez zabawę uczyły się bezpiecznych zachowań. Maluchy miały do dyspozycji kredki i kolorowanki, które wykorzystywały podczas zabaw. W tak wesołym i kolorowym dniu policjanci z Końskich przygotowali im niespodziankę. Na parkingu przed komendą pojawiła się sympatyczna maskotka „Koziołek Spoko”, która włączyła się do wspólnej zabawy z dziećmi. Ratownik medyczny Marcin Pytlos reprezentując Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe udzielał dzieciom wskazówek, jak bezpiecznie wypoczywać podczas wakacji nad wodą oraz jak przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową. Następnie dzieci mogły zwiedzić stoisko przygotowane przez nadleśnictwo Barycz oraz pobawić się w odkrywanie tajemnic naszej polskiej przyrody, a w szczególności lasu.

REKLAMA

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko z zdrową żywnością oraz kącik zabaw dla dzieci przygotowany przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Końskich.

Następnie dzieci mogły zapoznać się ze sprzętem policyjnym. Między innymi bardzo chętnie ‚zwiedzały’ radiowóz policyjny oraz motocykl. Nie zabrakło również pojazdów Straży Miejskiej z Końskich, które również cieszyły się zainteresowaniem najmłodszych. Na zakończenie wszyscy otrzymali słodki upominek ufundowany przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Końskich a wręczony przez przewodniczącego tego związku Andrzeja Ścibisza.

(Zdjęcia, Piotr Malinowski, Kamil Kubicki):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *