REKLAMA

Do Biedronki już nie skręcimy w lewo. Mieszkańcy zdezorientowani [zdjęcia]

Od kilku dni na ulicy Partyzantów w Końskich przy skręcie do popularnego marketu ‚Biedronka’ pojawiła się podwójna linia. To oznacza, że nie ma tam możliwości jej przekroczenia, a więc niemożliwym jest też zjazd do marketu jadąc od centrum miasta w kierunku Stąporkowa. Mieszkańcy są zdezorientowani o czym świadczą internetowe wpisy, a policja spokojnie tłumaczy – od dłuższego czasu wskazywaliśmy na konieczność utworzenia zjazdu w innym miejscu. 

REKLAMA

W styczniu 2017 roku Komenda Powiatowa Policji w Końskich zwróciła się z wnioskiem do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad o rozważenie możliwości zmiany infrastruktury drogowej na drodze krajowej 42 w Końskich przy ulicy Partyzantów (rejon skrzyżowania z ul. Sportową) –„Wniosek ten był podyktowany zgłoszeniem w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz spostrzeżeniami policjantów, gdzie stwierdzono, że w rejonie skrzyżowania znajduje się zbyt wąski zjazd publiczny do jednego z obiektów handlowo- usługowych, który w tym miejscu funkcjonuje, przez co dochodzi tam często do utrudnień w ruchu pojazdów skręcających z ul. Partyzantów i wyjeżdżających z parkingu. W przedmiotowym wniosku wskazywano na konieczność utworzenia zjazdu w innym miejscu, co znacznie poprawiłoby płynność i bezpieczeństwo w ruchu na drodze krajowej” – mówi nam starszy sierżant Piotr Przygodzki, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Mimo linii ciągłej część kierowców wciąż ‚jeździ po staremu’

W odpowiedzi na złożony wniosek, KPP w Końskich otrzymała informację, że GDDKiA wydała tymczasowe pozwolenie na funkcjonujący w dalszym ciągu zjazd do obiektu handlowo- usługowego przy ul. Partyzantów. Jego właściciel miał wystąpić z wnioskiem do GDDKiA o wydanie zezwolenia na lokalizację nowego zjazdu publicznego (maksymalnie oddalonego od skrzyżowania z ul. Sportową) i likwidację istniejącego zjazdu –„Właściciel obiektu nie podjął jednak stosownych działań dotyczących likwidacji przedmiotowego zjazdu, w związku z powyższym GDDKiA podjęła decyzję o likwidacji możliwości skrętu w lewo do obiektu. W związku z tym linię przerywaną P-1e w osi jezdni zmieniono na podwójną ciągłą” – mówi rzecznik koneckiej policji i dodaje –„Nadmieniam, że właściciel obiektu do dnia 30 czerwca ubiegłego roku miał czas na wybudowanie zgodnego z przepisami zjazdu. Z uwagi na fakt, że tego nie uczynił, w minionym tygodniu zostało zmienione oznaczenie drogowe w tym miejscu” – kończy Przygodzki.

Mimo, iż oznakowanie zmieniło się kilka dni temu to wielu mieszkańców wciąż do ‚Biedronki’ jadąc od centrum skręca w lewo. W związku z tym np. dzisiaj przy tym miejscu czuwał patrol policji, który zwracał uwagę na zmiany wprowadzone w ruchu. Internetowe fora huczą, ale zdania są podzielone – część uważa wprowadzoną zmianę za dobrą i konieczną, ale wielu konecczan jej po prostu nie rozumie.

Zdjęcia:

REKLAMA

6 thoughts on “Do Biedronki już nie skręcimy w lewo. Mieszkańcy zdezorientowani [zdjęcia]

 1. TO teraz, aby nie łamać przepisów (w przypadku zdarzenia drogowego kierujący, który przekroczył podwójną ciągłą będzie ZAWSZE winny), jadąc od strony centrum na skrzyżowaniu trzeba skręcić w ul. Browarną, a następnie w ul. Źródlaną i ul. Jasną.
  Dla przypomnienia te dwie ostatnie, są to drogi w strefie zamieszkania. Trochę skomplikowane, stwarza zagrożenia w ruchu i utrudnia jazdę. Ale może właściciel biedronki podejmie właściwą decyzję i wreszcie zmieni lokalizację wjazdu.

 2. W tym miejscu nigdy nie widzialem zagrozenia. Inni kierowcy zawsze starali sie przepuszczac wjezdzajacych jak i wyjezdzajacych. Ten zakaz jest zbedny

 3. nie lubię marketów 25 czerwca 2019 at 21:45 - Reply

  Trzeba szukać najprostszych rozwiązań:
  nie skręcać do biedronki
  lub
  zlikwidować stonkę /biedronkę/

 4. Wystarczy zjechać pod PSS i zawrócić ul. Jasną i skręcić w lewo w Partyzantów i mamy zjazd w prawo do Biedronki. Wszystko zgodnie z przepisami.

 5. Tylko brakuje jeszcze znaków o nakazie jazdy w prawo wyjezdzajac z biedronki i zakazu skrętu w lewo jadąc od centrum…

 6. Ten znak stoi nie zgodnie z przepisami.Nakazauje jazdę na wprost.Ok.Czyli na posesję zaraz za światłami właściciel nie może wjechać?Do biedronki skręcić nie wolno i na posesję w bramę też nie.Idioci…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *