REKLAMA

Do Radoszyc dojedziemy już przez DW728

Od jakiegoś czasu droga wojewódzka 728 na odcinku prowadzącym od krzyżówek do Radoszyc wyglądała na przejezdną, ale za tę „przyjemność” otrzymać można było mandat, bo wciąż trwały ostatnie prace związane z odbiorami remontowanego od stycznia odcinka. Od dziś (poniedziałek 20.11) można tamtędy przejechać już w pełni legalnie. 

REKLAMA

Przypomnijmy, że roboty na fragmencie drogi wojewódzkiej 728 od miejscowości Plenna aż po tak zwane krzyżówki radoszyckie rozpoczęły się w styczniu i od tego czasu nieustannie miały tam miejsce utrudnienia w ruchu, a samochody jadące do Radoszyc kierowano objazdami. O szczęśliwym końcu robót informuje burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala:

REKLAMA

Długie wyczekiwania na otwarcie, ruchu na drodze 728. Staje się faktem. Od poniedziałku już oficjalnie, ściągamy znaki zakazu i jedziemy po nowej drodze.Po kilkunastu latach, przebudowa drogi 728 stała się faktem.  Inwestycja połączyła ludzi dobrej woli.
Serdecznie dziękujemy raz jeszcze przede wszystkim radnym, sołtysom, mieszkańcom za uczestnictwo w spotkaniach konsultacyjnych, oraz za ogromne wsparcie wszelkim instytucjom w drodze do realizacji tak ważnej dla nas inwestycji, na którą wyczekiwano przez ponad 30 lat.
Serdecznie dziękuję poprzedniemu i obecnemu Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego. Dziękuję posłom, a w szczególności panu posłowi Mariuszowi Goskowi.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *