REKLAMA

Dożynki w Końskich pod patronatem Andrzeja Dudy

W sobotę 29 sierpnia przed siedzibą Starostwa Powiatowego w Końskich odbędzie się Powiatowe Święto Plonów – Dożynki 2020. W programie przewidziano wiele atrakcji, dodatkowo zorganizowany zostanie Powiatowy Przegląd Wieńców Dożynkowych. Wydarzenie patronatem objął prezydent RP Andrzej Duda.

REKLAMA

Dożynki 2019. Fot. Starostwo Powiatowe w Końskich.

Tradycyjnie sierpień to czas, gdy rolnicy kończą żniwa i można podsumować, jak udane są tegoroczne plony. Jest to okazja do świętowania i docenienia trudnej pracy wszystkich tych, którzy dbają o to, by nie zabrakło chleba na polskich stołach. Nawiązując do tej pięknej, polskiej tradycji starosta konecki Grzegorz Piec zaprasza do udziału w uroczystości Powiatowego Święta Plonów – Dożynki 2020.

W programie przewidziany jest dożynkowy korowód, uroczysta msza święta, część konkursowa z nagrodami i występy artystyczne. Nie zabraknie też niespodzianek, dodatkowych atrakcji oraz prezentacji przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu naszego powiatu.

REKLAMA

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w tym miejscu odbył się zorganizowany przez koneckie starostwo Powiatowy Przegląd Wieńców Dożynkowych. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zainteresowaniem, a zaprezentowane wspaniałe i pomysłowe prace, wykonane zgodnie z tradycją, z płodów naszej ziemi wzbudziły zachwyt, nie tylko członków komisji oceniającej, ale również wszystkich obecnych.

Nieodłącznym elementem święta plonów są wieńce przygotowane z różnych odmian zbóż, ziół, kwiatów i owoców. Aby podtrzymać tę tradycję Starostwo Powiatowe w Końskich podczas wydarzenia po raz kolejny zorganizuje Przegląd Wieńców Dożynkowych.

Zgłoszone wieńce oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatora. Zgodnie z regulaminem i celem konkursu jury zwracać będzie uwagę na zgodność z tradycją regionu świętokrzyskiego, umiejętność doboru naturalnych materiałów, estetykę wykonania i pomysłowość twórców. Organizator przewidział też nagrody dla grup wieńcowych w wysokości 1000 złotych za zajęcie pierwszego miejsca, 600 złotych za drugie i 300 za miejsce trzecie.

Regulamin oraz kartę zgłoszeniową do udziału w Przeglądzie Wieńców Dożynkowych znajdziecie TUTAJ.

Powiatowe Święto Plonów – Dożynki 2020 w Końskich objął patronatem prezydent RP Andrzej Duda.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *