REKLAMA

Droga ekspresowa 74 w powiecie koneckim zagrożona? [zdjęcia planów]

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad planuje utworzenie drogi ekspresowej od granicy województwa łódzkiego ze świętokrzyskim do miejscowości Przełom/Mniów. Plany te zakładają między innymi powstanie bezkolizyjnych skrzyżowań w miejsce  krzyżówek rudzkich oraz radoszyckich (przedstawiamy zdjęcia planów poniżej), a także obwodnicy Smykowa. Brzmi świetnie, ale jest to jednak najprawdopodobniej bardzo odległa w czasie inwestycja. Okazuje się, że zadanie zapisane w programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 roku jest obecnie poza limitem finansowym. 

REKLAMA

„Inwestycja obecnie jest na etapie przygotowania Koncepcji Programowej, która jest bazą do ogłoszenia przetargu. Ma ona zostać zakończona w I kwartale 2021 roku. W przyszłym roku planujemy ogłosić przetargi na trzy odcinki drogi S74 – jeden od Opatowa, drugi przechodzący przez Kielce i trzeci od Kielc do miejscowości Przełom/Mniów. Odcinek od granicy województwa do miejscowości Przełom/Mniów jest zapisany w programie budowy dróg krajowych na lata 2014-2023 z perspektywą do 2025 roku, jednak obecnie znajduje się poza limitem finansowym. Bywały jednak przypadki, gdzie ten limit się zmieniał. Jeśli pojawią się nowe informacje, na pewno niezwłocznie je państwu podamy” – mówi nam Małgorzata Pawelec – Buras, główny specjalista ds. komunikacji kieleckiego oddziału GDDKiA.

REKLAMA

Zrealizowanie Koncepcji Programowej już kosztowało niemal 5 milionów złotych. W przyszłości ponad 27-kilometrowy odcinek biec będzie w przeważającej części po śladzie istniejącej drogi krajowej nr 74 z uwzględnieniem korekt niektórych łuków poziomych. Jedynie przed Smykowem nowa droga ekspresowa ma odbić na południowy zachód, aby utworzyć obejście tej miejscowości i wrócić na ślad istniejącej drogi krajowej nr 74 w miejscowości Salata. W ramach inwestycji zaplanowano trzy bezkolizyjne węzły drogowe w Rudzie Malenieckiej (skrzyżowanie z drogą krajową nr 42), Radoszycach (skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 728) i Smykowie (skrzyżowanie z drogą powiatową) oraz trzy miejsca obsługi podróżnych w miejscowościach Koliszowy, Jacentów i Lisie Jamy. Zaplanowano budowę około trzydziestu obiektów mostowych, w tym wiaduktów, mostów i przejść dla zwierząt.

REKLAMA

4 thoughts on “Droga ekspresowa 74 w powiecie koneckim zagrożona? [zdjęcia planów]

 1. Kradzież kasy z budowy dróg pisze:

  Gdyby pieniądze z haraczu od każdego litra paliwa rzeczywiście były przeznaczone na budowę dróg to nowe drogi już dawno by były wybudowane .

 2. Ergo pisze:

  Wybraliście to macie. Najważniejsze że wiecie kto, wiecie ile, wydał na wybory które się nawet nie odbyły. A Wy maluczcy dalej się rozbijajcie na tej pseudo drodze i plaćcie podatki. Powinno się Was wszystkich, nie tylko Wasze kobiety, prewencyjnie, pałką teleskopową lać co miesiąc dla przypomnienia po co żyjecie, bo jak widać w latach 80tych nauczki nie było i nie wiecie za co władza Was kocha.

 3. Kierowca pisze:

  Najważniejsze że wybory wygrywa się w Końskich. Reszty może nie być.
  A zresztą kto niby miałby wstawić się w PISie za tą drogą w skoro u nas lewica z prawicą dogadali się mimo zupełnie odmiennych poglądów. Co się nie zrobi dla kasy i władzy!

 4. Menel pisze:

  po co komu droga, ważne aby było na menelowe +

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *