REKLAMA

Duża sztuka w małej miejscowości. Ciekawa wystawa w Kornicy [wideo, zdjęcia]

Od 4 września w Kornicy można oglądać ciekawą wystawę obrazów. Przepiękne dzieła zostały w całości stworzone przez mieszkanki miejscowości. Obrazy można w tamtejszym Wiejskim Domu Kultury oglądać jeszcze przez dwa tygodnie, do czego zachęcamy! 

REKLAMA

Otwarcie wystawy połączono z piknikiem rodzinnym, który zorganizowano tego samego dnia. Artystyczne dzieła od razu przykuły uwagę miejscowej społeczności. Mieszkańcy byli niezwykle dumni, że przepiękne obrazy przygotowały ich sąsiadki –„Na tej wystawie widzimy grafikę wykonaną przez naszą koleżankę Elżbietę, jest ona na temat lasu. Z drugiej strony są obrazy namalowane przez koleżankę Beatę i one przedstawiają kompozycje kwiatowe […] Wystawę możemy oglądać jeszcze przez dwa tygodnie. Zapraszamy chętnych do obejrzenia, bo nasze koleżanki przedstawiły bardzo ładne prace” – mówi nam Elżbieta Piotrowska, sołtys Kornicy.

A co konkretnie możemy obejrzeć przez najbliższe dwa tygodnie w WDK w Kornicy? O tym mówią już same autorki:

REKLAMA

„Przedstawiam cykl obrazów pod wspólnym tytułem las. Większość prac to rysunki potraktowane graficznie, ewentualnie malowane gumką jako rysunki malarskie. Żeby zobrazować bardziej ten las włączyłam również tkaninę i instalację, która wieńczy całość wystawy […] Cały czas pracuję nad trawami, drzewami, ptakami. Odkąd pamiętam to rysuję i dlatego to przedstawiam” – opowiada Elżbieta Piwowarczyk, mieszkanka Kornicy i jedna z twórczyń wystawy.

„Jestem całkowitą amatorką. Zaczęłam malować w 2019 roku. Obrazy malowane są farbą akrylową, pędzlem, ale również maluję szpachelką. Ostatnio zaczęłam korzystać z techniki pouringu, a to jest takie tworzenie obrazu poprzez rozlewanie farb na płótno. Jest tu kilka takich obrazów, ale będę na pewno więcej tego robić. Maluję to, co akurat mi się podoba. Tu nie ma konkretnie jednego rodzaju obrazów, tylko są różne. Jeśli mi się podoba nakładanie szpachelką farby to mamy kwiaty, drzewa i tak dalej. Od niedawna zaczęłam próbować  malować pędzlem, niektórym się to nawet podoba, więc będę próbowała to kontynuować. Chciałam wszystkim podziękować za to miłe przyjęcie. Jest mi niezmiernie miło, bardzo wszystkim dziękuję „ – mówi nam Beata Kania, mieszkanka Kornicy i jedna z twórczyń wystawy.

Twórczość Elżbiety i Beaty można podziwiać w Kornicy jeszcze tylko przez dwa najbliższe tygodnie, do czego serdecznie zachęcamy. Niewykluczone jednak, że obrazy powędrują do innych miejscowości, by sztuką mogło się po prostu cieszyć jak najwięcej osób z naszego regionu.

Zdjęcia:

REKLAMA

2 thoughts on “Duża sztuka w małej miejscowości. Ciekawa wystawa w Kornicy [wideo, zdjęcia]

  1. tkn24.pl pisze:

    Wielkie brawa dla twórczyń. Dzięki takim pasjonatkom jak Ela i Beata niewielka, spokojna miejscowość, jak Kornica staje się godnym miejscem do życia, gdzie mieszkają ciekawi, utalentowani ludzie, tak aktywnie pozytywni w ubarwianiu, sobie i innym, życia. Zaskakująco dobra Wystawa jest tego najlepszym przykładem. Urokliwe (leśne) grafiki ożywia świetnie skomponowana sosnowa panienka. Poprzez tę pozornie skromną, szarą w tonacji, kompozycję przemawia osobista skromność twórczyni, ujawniając jednocześnie jej niezwykły talent. Wielkie brawa dla twórców i dla tych którzy tworząc warunki dla realizacji talentów dbają o kulturalny rozwój Kornicy.

  2. Katarzyna Cieślak pisze:

    Pani Piwowarczyk jest nie tylko malarką ale robi przecudowne instalacje w swoim ogrodzie polecam obejrzeć.Niesamowite przeżycia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *