REKLAMA

Dwie koneckie szkoły z jubileuszem i nowym imieniem [wideo]

Szkoła w Pomykowie otrzyma imię majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”, a Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 imię Antoniego Piwowarczyka „Wąsowicza”. 

REKLAMA

Dwa wielkie szkolne święta czekają nas w najbliższych dniach. W Pomykowie już 24 września tamtejsza szkoła świętować będzie swoje stulecie. Obchody rozpoczną się w kościele, który znajduje się naprzeciw szkoły od uroczystej mszy świętej i poświęcenia nowego sztandaru. Po niej przyjdzie czas na część oficjalną i nadanie imienia szkole. Od tego dnia placówka w Pomykowie będzie się dumnie zwać imieniem Majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

Inny partyzant od 15 października będzie przyświecał popularnej Kanadzie. Antoni Piwowarczyk ps. „Wąsowicz” był żołnierzem Batalionów Chłopskich i działaczem opozycji. Niebawem stanie się też patronem ZSP nr 2 w Końskich. Uroczystość 70-lecia tej szkoły rozpocznie się 15 października, tj. sobota o godzinie 9.00 w Kolegiacie św. Mikołaja, a od 10.45 zaplanowano część oficjalną i artystyczną na terenie szkoły przy ulicy Warszawskiej. Na to wydarzenie zaprasza dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich Jan Rybiński. –„Jubileusz 70-lecia istnienia Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Końskich. Jubileusz jest połączony z nadaniem imienia Generała Antoniego Piwowarczka i z przekazaniem ufundowanego, nowego sztandaru.  Serdecznie zapraszam na uroczystości 15-go października, w sobotę, Kolegiata św. Mikołaja – będzie tam uroczysta msza święta, a następnie przejazd i od godziny 10.45 uroczystości oficjalne, część artystyczna. Serdecznie Państwa zapraszam.” 

REKLAMA

Zdjęcia:

100-lecie szkoły w Pomykowie i 70-lecie ZSP nr 2 03

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *