REKLAMA

Dwójka i Ekonomik zwycięzcami Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej [wideo, zdjęcia]

W I Liceum Ogólnokształcącym im. KEN w Końskich w środę 27 listopada odbyła się już XIII edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej pod patronatem starosty koneckiego. Konkurs był podzielony na dwie kategorie – dla szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 3 stanęli na najwyższym stopniu podium! 

REKLAMA

W przeglądzie wzięli udział uczniowie z wielu szkół powiatu koneckiego – SP w Gowarczowie, SP w Fałkowie, ZSO w Rogowie, SP w Rudzie Malenieckiej, SP nr 1 w Końskich, SP nr 2, a także I LO im. KEN, ZSP nr 1 i ZSP nr 3.   W konkursie rywalizowało 18 uczniów. Uczestników przywitał Naczelnik Wydziału Polityki Społecznej, Oświaty i Zdrowia Krzysztof Stachera wraz z dyrektorem I LO Wojciechem Jasnosem.

Uczestnicy konkursu prezentowali przeróżne piosenki anglojęzyczne. Poziom był bardzo wyrównany, jury nie miało więc łatwego zadania. Zwycięzców trzeba jednak było wyłonić. Oto oni:

REKLAMA

Nagrodzeni i wyróżnieni w kategorii dla szkół podstawowych

– w kategorii szkół podstawowych
I miejsce – Nina Filiks i Olaf Młodziński ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich, którzy serca jury podbili utworem „Never enough”,
II miejsce – Amelia Grochala ze Szkoły Podstawowej w Fałkowie z piosenką „Shallow”,
III miejsce – Natalia Zielińska ze Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej, która zaśpiewała utwór pt. „I see fire”,
wyróżnienie – Jadwiga Kołodziej z piosenką „Starlight” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Końskich,
wyróżnienie – Julia Kuleta za piosenkę „Ain’t nibody” ze Szkoły Podstawowej w Gowarczowie,
wyróżnienie – Nikola Walczyk i piosenka „The blower’s daughter” – Szkoła Podstawowa w Rogowie,

Nagrodzeni w kategorii dla szkół ponadpodstawowych

– w kategorii szkół ponadpodstawowych
I miejsce – Wiktoria Kijewska i Julia Swat reprezentujące Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Końskich za wykonanie utworu pt. „Stay”,
II miejsce – Maria Góral z piosenką „Another love” – uczennica I LO im. KEN w Końskich,
III miejsce – Maria Balińska i Wojciech Wysokiński z ZSP Nr 1 w Końskich za utwór pt. „Yesterday”.

Statuetki i dyplomy ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Końskich wręczyli nagrodzonym Krzysztof Stachera i Wojciech Jasnos. Organizatorami byli nauczyciele I LO – Małgorzata Boś, Agnieszka Dorobek i Agnieszka Wąsala. W jury zasiadali: Justyna Kołodziej, Michał Augustyniak, Agnieszka Dorobek oraz Katarzyna Baran.

Zgromadzonych pożegnał Krzysztof Stachera, jednocześnie zapowiadając, że tradycja nie zostanie przerwana i kolejna edycja Powiatowego Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej odbędzie się już za rok –„Są osoby, które potrafią porwać swoim występem całą salę i pewnie komisję również. Z pewnością tak się stało, cóż, trzynaste nie były jednak pechowe […] Zapraszam na edycję XIV, bo dopóki będziecie Wy, będziecie chętni do tego, aby w tym uczestniczyć, dopóty będziemy starali się to organizować” – mówił Krzysztof Stachera.

Zdjęcia:

REKLAMA

One thought on “Dwójka i Ekonomik zwycięzcami Przeglądu Piosenki Anglojęzycznej [wideo, zdjęcia]

  1. Licealista pisze:

    Ta dziewczynka z gitarą ślicznie śpiewała ❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *