REKLAMA

Dzieci i młodzież pożegnały wakacje w basenie [wideo, zdjęcia]

W sobotę na Pływalni Miejskiej w Końskich Koneckie Stowarzyszenie Sportu i Rekreacji zorganizowało dla dzieci i młodzieży gry i zabawy w wodzie. Podczas „Pożegnania wakacji” pedagog Ilona Morawska zapoznała zgromadzonych z profilaktyką uzależnień, a następnie uczestnicy rywalizowali o jak najlepsze miejsca w zawodach pływackich.

REKLAMA

„Dzisiejsze gry i zabawy w wodzie zorganizowane są w ramach współpracy UKSSiR z gminną komisją rozwiązywania programów alkoholowych i przeciwdziałania patologiom społecznym. Nasze stowarzyszenie złożyło ofertę i to jest jedno z działań, które będziemy realizować. Miało być to zrealizowane na początku wakacji, ale z przyczyn epidemicznych musieliśmy odłożyć to na późniejszy czas” – opowiada nam organizator zawodów Marek Jędrasik.

W ramach sobotniego spotkania uczestnicy wzięli udział w warsztatach z zakresu profilaktyki uzależnień, które przeprowadziła pedagog Ilona Morawska. Następnie odbyły się zawody w dwóch konkurencjach – zjeździe rurą na czas oraz „wyścigu koników morskich”. Uczestnicy byli także podzieleni wiekowo. Wszystkie dzieci otrzymały medale za udział, upominki oraz słodycze.

REKLAMA

Pożegnanie wakacji na pływalni w obliczu epidemii musiało zostać podzielone na dwie tury, a jednocześnie na obiekcie mogło znajdować się do 40 uczestników. Inicjatywa była współfinansowana ze środków miasta i gminy Końskie.

Wyniki:

Zjazd rurą na czas:

Klasy I-III:

1. Izabela Kwaśkiewicz
2. Gabrysia Sidor
3. Natasza Majchrzak

Klasy IV-VI: 

1. Amelia Basiak
2. Zuzia Kośnicka
2. Nadia Serek
3. Gabrysia Jankowska

Klasy VI-VII:

1. Amelia Królik
2. Aleksandra Sak
2. Nadia Serek

Klasy VIII i starsze:

1. Anna Banasik

„Wyścigi koników morskich”:

Ogólny wyścig:

1. Amelia Basiak
2. Aleksandra Sak
3. Amelia Królik

25 metrów stylem dowolnym, klasy IV-VI: 

1. Gabrysia Jankowska
2. Julia Adamska
3. Maja Chrabąszcz

25 metrów stylem dowolnym, klasy VII i starsze:

1. Anna Banasik
2. Aleksandra Sak
3. Amelia Królik

Zdjęcia (KSSiR):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *