REKLAMA

Dzieci i młodzież sprzątały świat [zdjęcia]

Każdego roku w trzeci weekend września na całym świecie organizowana jest akcja „Sprzątanie świata”. Już tradycyjnie to przedsięwzięcie przeprowadził również samorząd Gminy Ruda Maleniecka przy współudziale Zespołu Publicznych Placówek Oświatowych w Rudzie Malenieckiej.

REKLAMA

Do akcji włączyły się także jednostki współpracujące z gminą: Nadleśnictwo Radoszyce oraz Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich Sp. z o. o.

REKLAMA

Najbliższą okolicę posprzątały dzieci uczęszczające do Publicznego Przedszkola w Rudzie Malenieckiej oraz klasy 0-III z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rudzie Malenieckiej wspierani przez swoich nauczycieli. Młodzież z klas IV-VIII pokonała dwie dłuższe trasy biegnące po terenie gminy. Przewodnikami wspomnianych tras byli przedstawiciele Nadleśnictwa Radoszyce.

Dzieci i młodzież zbierały bezmyślnie wyrzucone w okolicy śmieci, potrafiły przy tym odróżnić poszczególne rodzaje odpadów. Uwieńczeniem akcji było pieczenie kiełbasek. Dodatkowo uczestnicy otrzymali również słodkie upominki.

„Działania proekologiczne, a w tym ochrona środowiska, promowanie nieśmiecenia i przeciwdziałanie zmianom klimatu należą niewątpliwie do najpilniejszych zadań stojących przed człowiekiem w najbliższym czasie. Dlatego też samorząd Gminy Ruda Maleniecka  zwraca szczególną uwagę na poczucie odpowiedzialności za działania, na które mamy wpływ” – mówi wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca.

Zdjęcia (UG Ruda Maleniecka):

REKLAMA

One thought on “Dzieci i młodzież sprzątały świat [zdjęcia]

  1. lutekc pisze:

    te biurkowe z GAJÓWKI ,też zbierali. Czy tylko dzieci ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *