REKLAMA

Dzieci z Królewca uczyły się o bezpieczeństwie podczas spektaklu [zdjęcia]

W miniony poniedziałek w Szkole Podstawowej w Królewcu odbył się spektakl dla dzieci o tematyce profilaktycznej, który przygotowali pracownicy koneckiego KRUS-u. Mówił on o niebezpieczeństwach, jakie mogą napotkać nas podczas wykonywania prac w gospodarstwie rolnym.

REKLAMA

Na czas przedstawienia hala gimnastyczna zamieniła się w wioskę KRUSikowo. Dzieci z oddziału zerowego oraz uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Królewcu pod opieką swoich wychowawców Lidii Pakuły,  Lucyny Basiak,  Elżbiety Zbróg i  Krystyny Grzegorczyk z uwagą śledzili losy pszczółki i niesfornego bączka. Podczas wydarzenia pojawili się przedstawiciele koneckiego oddziału Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego z kierownikiem Grzegorzem Kluskiem na czele.

REKLAMA

Na głównych bohaterów spektaklu czyhały różnorodne niebezpieczeństwa. Żadna z przygód pszczółki i bączka nie była przypadkowa. Każda scena została dokładnie przemyślana, więc uczyła dzieci, jak należy bezpiecznie zachowywać się podczas prac w gospodarstwach rolnych i w jaki sposób należy zapobiegać wypadkom. Zaprezentowane przykłady oraz ocena właściwego i niewłaściwego postępowania bohaterów w czasie codziennych zajęć w gospodarstwie przyczyniły się do promowania pozytywnych zachowań dzieci. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki, a goście zostali nagrodzeni brawami.

Zdjęcia (SP w Królewcu):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *