REKLAMA

Konecka policja będzie kontrolować ciężarówki w Jacentowie

W Jacentowie mieszkańcy od kilku tygodni skarżą się na wzmożony ruch ciężarówek mimo znaków zabraniających wjazdu do tej miejscowości pojazdom powyżej 12 ton (szczegółowo o tym problemie informowaliśmy TUTAJ). Sytuacja ta spowodowana jest trwającym remontem wiaduktu w Plennej na drodze wojewódzkiej 728. Konecka policja zapowiada ciągłe kontrole pod kątem ruchu wysokotonażowego na drogach, którymi można się kierować by minąć wspomniane prace.

REKLAMA

„Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Końskich na odcinku drogi Jacentów – Radoszyce oraz Smyków – Radoszyce codziennie prowadzą kontrole drogowe, między innymi pod kątem przestrzegania przepisów tonażowych obowiązujących na tych odcinkach dróg. Od czasu zmiany organizacji ruchu mundurowi przeprowadzili blisko 200 kontroli drogowych. Wobec kierujących za popełnione wykroczenie zastosowano środki przewidziane zgodnie z prawem. Na czas prowadzonego remontu i utrudnień, kierujący na tych odcinkach dróg w dalszym ciągu mogą spodziewać się wzmożonych kontroli funkcjonariuszy ruchu drogowego” – zapewnia starszy sierżant Marta Przygodzka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

REKLAMA

Przypomnijmy, że wiele ciężkich pojazdów otrzymało zgody indywidualne na wjazd od zarządcy drogi, czyli Zarządu Dróg Powiatowych, który działa przy Starostwie Powiatowym w Końskich.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *