REKLAMA

Dzień otwarty dla uczniów i całych rodzin. ZDZ zaprosił na moc atrakcji [wideo, zdjęcia]

Prezentacja oferty edukacyjnej szkoły, konferencja motywacyjno-naukowa oraz wielki piknik dla wszystkich mieszkańców. W piątek Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich zaprosiły do siebie na dzień pełen atrakcji. 

REKLAMA

„Pogoda nam pięknie dopisała, mam nadzieję, że się utrzyma do końca, bo dzień faktycznie jest pełen wrażeń i dosyć długi. Jest zainteresowanie, mamy dużo zwiedzających. Uczniowie interesują się pokazami ratowniczymi, strzeleckimi, naszą niezawodną kuchnią oraz kawiarnią. Część ratownicza też jest z dużym zainteresowaniem – można tutaj szyć na żywo i sprawdzić swój talent w tym zakresie, może ktoś zostanie chirurgiem. Jest część logistyczna, pracownia plastyczna, pracownia biologiczno-chemiczna, gdzie można robić eksperymenty na żywo. Pokazujemy sztukę wizażu, robotykę, jest mistrz fachowy. Naprawdę jest co robić” – opowiada Kinga Ostrowska, dyrektor szkół ZDZ w Końskich.

REKLAMA

W piątek placówkę odwiedzała młodzież z podstawówek z całego powiatu koneckiego –„W sumie chcę iść tutaj do szkoły i dzisiaj przyszłam, zachęcili mnie. Myślę nad logistykiem i by iść na mundurówkę. Widziałam dziś jak złożyć i rozłożyć broń, oprowadzili mnie po całej szkole. Na pewno przychodzę tutaj do szkoły” – opowiedziała nam Nikola z Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie.

Po godzinie 14:00 w szkole zaczął się panel dyskusyjno-konferencyjny dla młodzieży z całego powiatu koneckiego dotyczący tego jak podnosić swoje kompetencje i dlaczego warto to robić. Gość specjalnym tej części był Daniel Rusin, czyli znany youtuber „Reżyser Życia” – „Osoba znana z naszego regionu, która osiągnęła sukces pochodząc z tak małej miejscowości. On pokazał, że można swoją pasję przekuć na coś co można przełożyć na sposób zarobkowania i przede wszystkim drogę życiową” – dodaje Ostrowska.

Na koniec, po godzinie 16:00 pod ZDZ przy ulicy Piłsudskiego rozpoczął się wielki festyn z grillową strefą gastronomiczną, animacjami dla dzieci, malowaniem twarzy i dmuchanymi zamkami, pokazami karate oraz musztry oraz koncertami. Dla wszystkich wystąpiło Studio Piosenki Vocalove oraz Dominika Wróbel z zespołem Chłopcy BigBeatowcy.

W trakcie wydarzenia prezentowały się też służby współpracujące ze szkołami – między innymi straż pożarna, policja, czy sanepid.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *