REKLAMA

Radni powiatowi pochylili się nad raportem o stanie powiatu [wideo]

Przedstawienie Raportu o Stanie Powiatu za rok 2022 było głównym punktem sesji Rady Powiatu Koneckiego, która odbyła się w piątek. Pochylono się też nad Domem Pomocy Społecznej „Etola”, o którym niedawno było głośno za sprawą reportażu TVN24. Zachęcamy do obejrzenia jej w całości TUTAJ.

REKLAMA

Na początku spotkania starosta Grzegorz Piec przedstawił sprawozdania z pracy Zarządu Powiatu Koneckiego pomiędzy sesjami. Mówił między innymi o zmianach w budżecie związanych z realizowanymi inwestycjami, ale i o wsparciu dla jednostek powiatowych takich jak Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, czy konecki szpital.

W sekcji głosowań radni dyskutowali o zimowym utrzymaniu dróg w powiecie, gdzie postawiono tezę że Zarząd Dróg Powiatowych nie dyspnuje odpowiednim sprzętem by zapewnić wyższą jakość w tym zakresie. Potem dyskutowano o szpitalu w Końskich i raporcie o ochronie zdrowia. Wynika z niego, że w koneckim szpitalu pracuje coraz mniej lekarzy specjalistów, a ich miejsce zajmują rezydencji, zaczyna też brakować pielęgniarek.

REKLAMA

Radni zmienili też Wieloletnią Prognozę Finansową powiatu oraz aktualny budżet. Zmiany te związane były z otrzymanymi dotacjami oraz rozstrzygniętymi przetargami na różne przedsięwzięcia powiatu. Z informacji przedstawionej przez skarbnik powiatu Edytę Drążkiewicz dowiedzieliśmy się, że deficyt budżetu powiatu koneckiego wynosi obecnie około 20 milionów złotych.

W kolejnym punkcie dyskutowano o stanie pomocy społecznej w powiecie oraz… postępującym starzeniu się społeczeństwa. Radni rozpatrywali również raport o stanie Powiatu Koneckiego za 2022 rok – nie mieli do niego większych uwag. Radny Michał Cichocki przedstawił raport pokontrolny z funkcjonowania Domu Pomocy Społecznej Etola w Rudzie Pilczyckiej, który niedawno był bohaterem materiału interwencyjnego w tv TVN24. Radni powiatu koneckiego nie dopatrzyli się tam większych nieprawidłowości. Jednak komisja kontrolna poprosiła zarządzających DPS-em o szczególne zwrócenie uwagi na różne zjawiska w związku z dużą ilością skarg, które są składane na tę jednostkę.

Tym razem w sprawach różnych radni nie podjęli dyskusji. Całą sesję obejrzycie TUTAJ.

Zdjęcia:

REKLAMA

4 thoughts on “Radni powiatowi pochylili się nad raportem o stanie powiatu [wideo]

 1. Mieszkaniec pisze:

  A dyskutowali jak mieszkańcy ze wsi maja przyjechać na Kuźnice Koneckie? Pieszo i rowem?

 2. zbiegiemszyn pisze:

  Ciekawe czemu żaden radny nie pochyli się nad Przystankami na ul.Polnej oraz na Sportowej?
  Wszyscy autami jeżdżą przecież a nie korzystają z transportu publicznego.
  A przecież członkowie zarządu robili sobie piękne zdjęcia na Dworcu Kolejowym,w pociągu,chwalili się jak Pieknie chodnik robią na dworzec a przystanku nie potrafią ustawić by mogli podróżni dojeżdżać pod pociag jak Czechach,Austrii czy Szwajcarii

 3. Marcin pisze:

  Brakuje lekarzy,pielęgniarek a urzędników nie brakuje?

 4. Koll pisze:

  No tak raport pokontrolny przedstawiony przez Pana kontrolujacego wykazuje że należy gniazdka elektryczne wymienić tak tylko tyle lub aż tyle brawo panowie .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *