REKLAMA

Dzień otwarty w ZDZ. Radosna prezentacja oferty szkoły [wideo, zdjęcia]

W piątek w szkole Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Końskich, który mieści się przy ulicy Piłsudskiego miały miejsce dni otwarte. Była to pełna radości, ale i dobrego smaku prezentacja oferty edukacyjnej tej placówki na rok szkolny 2021/2022. Chętni mogli zobaczyć nie tylko nowe, bardzo ładne wnętrza, ale i na przykład spróbować pysznych potraw przygotowywanych przez uczniów oraz obejrzeć musztrę w wykonaniu klasy mundurowej. 

REKLAMA
REKLAMA

„Przede wszystkim dzisiaj możemy zapoznać się z ofertą naszych szkół, czyli technikum, szkoła branżowa, liceum ogólnokształcące dla młodzieży.  Poza tym można zwiedzić nasze pracownie, sale dydaktyczne, zobaczyć budynek, porozmawiać z dziećmi nauczycielami by poznać opinie o szkole, aspekty dodatkowe, nie tylko o ofertę kształcenia, ale i zajęcia dodatkowe z oferty. Można zobaczyć wiele ciekawych zajęć: pokaz musztry, pokaz pierwszej pomocy, nasz wózek widłowy, na którym organizujemy kursy dodatkowe dla młodzieży. Jest też szansa zobaczyć pracownię gastronomiczną i skosztować potraw, które uczniowie przygotowują pod okiem opiekunów. Warto odwiedzić też salę konsumencką i skosztować naszych kaw, czy drinków bezalkoholowych” – wylicza Kinga Ostrowska, dyrektor ZDZ w Końskich.

Pełną ofertę szkoły możecie znaleźć na poniższym plakacie: 

REKLAMA
REKLAMA

Hitem dni otwartych był pokaz musztry przygotowany pod okiem opiekującej się klasą mundurową Dominiki Stefańczyk. Uczniowie w pełnym umundurowaniu i z atrapami broni stworzyli wojskowe widowisko pod muzykę z repertuaru między innymi Dawida Podsiadły.

 Łasuchy odnalazły się w profesjonalnej kuchni, gdzie wychowankowie klas o specjalnościach gastronomicznych serwowali między innymi naleśniki na słodko oraz wytrawne, hot-dogi oraz wyborne desery –„Mamy tu bardzo dużo rzeczy dzisiaj. Począwszy od słonych przystawek do słodkich deserów. Mamy naleśniki z farszami np. meksykański z mięsem mielonym wieprzowym i gyrosa z kurczaka. Na słodko są z owocami, bitą śmietaną i różnymi czekoladami […] Ja chodzę do trzeciej klasy na profil technik żywienia i usług gastronomicznych, na który bardzo serdecznie zapraszam. Wybieram się na studia z dietetyki i jestem przekonany, że ta wiedza stąd mi się przyda” – opowiada nam Tomasz Berus, uczeń klasy trzeciej.

Aktywni fizycznie trenowali w sali sportowej, gdzie między innymi można było spróbować się w boksie, czy tenisie stołowym. Wszystkim odwiedzającym, jak i uczniom szkoły uśmiechy nie schodziły z twarzy. Jak nas zapewniano tak też jest na co dzień –„Dążymy do tego by atmosfera była rodzinna, domowa, by każdy z uczniów czuł się zaopiekowany. Nie tylko ten aspekt kształcenia, który jest oczywiście najważniejszy, ale i aspekt wychowawczy, opiekuńczy, pokazywanie dobrych wzorców. Staramy się na to stawiać i to się przekłada automatycznie na atmosferze. To jest widoczne dziś i tak wygląda każdy dzień u nas w szkole:” – tłumaczy dyrektor Ostrowska.

Rekrutacja w ZDZ Końskie jest ciągła. Przez cały czas można do szkoły przynosić swoje podania, a następnie już po zakończeniu roku szkolnego także oryginały świadectw.

Zdjęcia:

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *