REKLAMA

Edukowali o bezpieczeństwie nad wodą [zdjęcia]

W Sielpi policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej wspólnie z ratownikiem medycznym pokazali jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa na wodą. Działania te prowadzone są w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą: „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. 

REKLAMA


W niedzielę przy zalewie w Sielpi policjanci z Nieetatowego Zespołu Policji Wodnej wspólnie z ratownikiem medycznym, w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” uświadamiali, jak ważne jest bezpieczeństwo osób przebywających nad wodą.

„Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo, miało zwrócić uwagę wczasowiczów, wypoczywających w Sielpi. Policjanci wspólnie z ratownikiem medycznym, przy użyciu fantoma pokazali, jak skutecznie przeprowadza się resuscytację krążeniowo-oddechową. Dodatkowo wypoczywający dowiedzieli się wielu cennych informacji dotyczących właściwych zachowań nad wodą i w trakcie wakacji. Podczas działań mundurowi przypominali również wczasowiczom o narzędziu, jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu w bardzo łatwy sposób można poinformować policję między innymi o dzikich kąpieliskach” – informuje st. sierż. Marta Przygodzka, oficer prasowy KPP Końskie.

REKLAMA

Zdjęcia (KPP Końskie):

REKLAMA

Dodaj komentarz