REKLAMA

Edukowali o wirusie HPV i higienie rąk w ZSP nr 2 w Końskich

W ramach działań profilaktycznych z inicjatywy dyrekcji Zespołu Opieki Zdrowotnej w Końskich i Wydziału Polityki Społecznej Oświaty i Ochrony Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich przeprowadzono kolejne wykłady dla młodzieży. Tym razem w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich.

REKLAMA

Spotkanie edukacyjne odbyło się w środę 19 kwietnia, a otworzyli je dyrektor Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Końskich Łukasz Misztal oraz wicedyrektor Dorota Wilk. W szkoleniu wzięli udział uczniowie kilku klas wraz z wychowawcami.

REKLAMA

Pierwszy wykład dotyczył profilaktyki zakażeń brodawczakiem ludzkim (HPV)- przeprowadzony przez specjalistę ds epidemiologii w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich Joannę Marczak. Prowadząca mówiła o tym, jaki związek ma zakażenie HPV z etiologią raka szyjki macicy oraz uświadamiała, że na przenoszenie wirusa mają wpływ zachowania seksualne zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Małe zainteresowanie profilaktycznym szczepieniem przeciw wirusom HPV przez młodych ludzi spowodowane jest brakiem wiedzy na temat zakażenia. Proponowane rozwiązania w tym zakresie to edukacja zdrowotna i szczepienia ochronne.

Drugi wykład dotyczył higieny rąk i czynników ryzyka rozwoju zakażeń wirusowych przenoszonych przez ręce. Spotkanie poprowadziła Aldona Parszewska, kierownik Działu Sanitarno-Higienicznego w Zespole Opieki Zdrowotnej w Końskich.

Konecki szpital wspólnie z Wydziałem Polityki Społecznej, Oświaty i Ochrony Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Końskich przeprowadza spotkania z konecką młodzieżą dotyczącą aspektów medycznych. Pierwsze takie szkolenie odbyło się na początku kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Końskich i dotyczyło antybiotykoterapii – więcej o tym TUTAJ.

Zdjęcia (archiwum ZSP nr 2 w Końskich):

REKLAMA

One thought on “Edukowali o wirusie HPV i higienie rąk w ZSP nr 2 w Końskich

  1. Adsolwent pisze:

    Przede wszystkim niech przekonują młodzież, żeby zaburzeń psychicznych nie leczyć alkoholem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *