REKLAMA

Egzamin ósmoklasisty 2022: język polski. Jak poszło naszym uczniom? [wideosonda]

We wtorek rozpoczęły się egzaminy ósmoklasisty 2022. Na początku uczniowie ostatnich klas podstawówek mierzyli się z językiem polskim. W części otwartej do wyboru mieli rozprawkę dotyczącą przyjaźni oraz opowiadanie przenoszące ich do świata jednej z lektur obowiązkowych. Jak poszło naszej młodzieży? Pytaliśmy o to wychodzących ze sprawdzianu w Szkole Podstawowej w Stadnickiej Woli. 

REKLAMA

Piszący egzamin opowiadali nam także o tekstach z „Zemsty”  A. Fredry, które znalazły się w arkuszu przygotowanym przez CKE.

Najwyżej punktowanym zadaniem na egzaminie z języka polskiego jest wypracowanie. Można za nie zdobyć aż 20 punktów. Tekst, który piszą ósmoklasiści musi mieć minimum 250 słów. Ósmoklasiści tym razem sami mogli wybrać lekturę obowiązkową, do której się odniosą pisząc rozprawkę o tym, czy z przyjaciółmi łatwiej pokonać trudności lub opowiadanie, w którym mieli przenieść się do świata jakiejś wybranej postaci z lektury (napisać mieli także dlaczego warto było przenieść się do świata tej postaci).

REKLAMA

Liczba ósmoklasistów przystępujących do egzaminu tylko w gminie Końskie to 444 uczniów, a w tym 14 to obywatele Ukrainy. W całym kraju do dzisiejszego egzaminu przystąpiło około pół miliona młodych osób.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *