REKLAMA

Emeryci ZNP świętowali Dzień Nauczyciela [wideo, zdjęcia]

Po roku przerwy związanej z pandemią emeryci zrzeszeni w koneckiej Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego spotkali się by wspólnie świętować Dzień Edukacji Narodowej. Wydarzenie miało miejsce w czwartek w sali bankietowej Astoria w Końskich. 

REKLAMA

Tego typu spotkania dla nauczycielskiej społeczności emerytów to tradycja –„Tradycyjnie jak co roku. Nie odbywało się tylko w tamtym roku, bo ta pandemia nam przeszkodziła. Nasza sekcja liczy 66 członków, a obecnie jak widzimy na sali jest około 55 osób” – mówi Grażyna Pluta, przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Końskich.

By świętować wraz z nauczycielami emerytami z powiatu koneckiego przybyły władze związkowe z województwa. Obecna była Wanda Kołtunowicz – prezes Okręgu Świętokrzyskiego ZNP i członkini Zarządu Głównego Związku, a także przewodnicząca Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Kielcach Maria Szymkiewicz.

REKLAMA

Powiatowy zarząd ZNP reprezentowała prezes oddziału w Końskich Karolina Orłowska-Carmenate, a obecny był także honorowy prezes ZNP w Końskich i członek zarządu okręgowego w Kielcach Stanisław Fidos.

We wstępie do uroczystości chwilą ciszy uczczono pamięć po zmarłych w ostatnich dwóch latach członkach związku: Halinie Jaworskiej, Helenie Wozińskiej, Aleksandrze Wiadernej, Helenie Pałce, Halinie Stelmach oraz Janie Wiadernym.

 Następnie wręczono 0dznaki honorowe za 50 lat przynależności do związku, a otrzymały je: Barbara Chrabąszcz, Irena Redwanowska i Jadwiga Szymczyk.

Natomiast nauczyciele będący w związku od 60 lat dostali listy gratulacyjne od prezesa Zarząd Głównego ZNP Sławomira Broniarza.

Listy gratulacyjne otrzymali: Janina Rurarz, Jadwiga Biały, Zenon Biały, Genowefa Gajos, Helena Swat, Leokadia Kupis, Barbara Bartosik i Danuta Ziomek.

Przedstawicielki władz związkowych poinformowały przybyłych, że ZNP nie zgadza się z proponowanymi reformami w oświacie i trwa obecnie procedura wniesienia do Sejmu obywatelskiej ustawy w tym zakresie. Zebrano pod nią już ponad 100 tysięcy podpisów.

W dalszej części uroczystości szefowa koneckiej sekcji Grażyna Pluta zdała sprawozdanie z działalności grupy. Mówiła między innymi o spotkaniach integracyjnych sekcji oraz o współorganizacji Koneckiej Senioriady, na której przedstawiciele emerytów z ZNP także udzielali się artystycznie. Przewodnicząca ubolewała, że mimo obecności w Końskich związkowego budynku tzw. Domu Nauczyciela sekcja pod jej przewodnictwem nie ma miejsca do spotkań, czy prób artystycznych. Zwróciła się też z apelem w tej sprawie do władz związków.

Spotkanie zakończył występ chóru sekcji oraz poczęstunek.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *