Fair Play górą w ostatnim meczu roku [wideo, zdjęcia]

Pewnym zwycięstwem rok zakończyli koneccy siatkarze występujący pod szyldem Fair Play. Dzięki wygranej znajdują się obecnie na drugim miejscu w tabeli Świętokrzyskiej II Ligi Mężczyzn.

Konecczanie w środowy wieczór w hali sportowej w Stadnickiej Woli mierzyli się z MD Inwest GKS Góral Górno – zespołem, z którym bezpośrednio sąsiadują w tabeli. W pierwszej partii nasi siatkarze mocno się męczyli, w pewnym momencie przegrywali nawet kilkoma punktami, ale ostatecznie doprowadzili do wygranej w secie. W drugiej odsłonie zwyciężyli pewnie, do 15. W trzeciej części gry zdecydowanie lepsi byli przyjezdni zwyciężając do 19. Czwarty set był prawdziwą wojną: Fair Play chciało zakończyć mecz, a Góral Górno doprowadzić do tie-break’a. Ostatecznie to koneccy zawodnicy byli lepsi i wygrali tę potyczkę 27:25.

Po zwycięstwie Fair Play Końskie znajduje się na drugim miejscu w tabeli Świętokrzyskiej II Ligi Mężczyzn. Do prowadzącego LKS-u Sparty Zagnań tracą dwa punkty. Przed naszymi siatkarzami jeszcze dwa mecze w sezonie zasadniczym – 16 stycznia zmierzą się ze wspomnianymi liderami na wyjeździe, a 25 stycznia we własnej hali podejmą Bilczę.

Fair Play Końskie – MD Inwest GKS Góral Górno 3:1 (25:22, 25:15, 19:25, 27:25)