REKLAMA

Ferajna na ferie, czyli ekologiczne zajęcia dla dzieci w Gosaniu

W drugim tygodniu ferii zimowych Fundacja Odzyskaj Środowisko organizuje warsztaty edukacyjne pt. „Ferajna na ferie” dla dzieci i młodzieży w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Gosaniu.

REKLAMA

Zajęcia będą realizowane od 19 do 23 lutego. Na każdy dzień organizatorzy przygotowali rożne aktywności. Wśród nich znajdą się zajęcia sportowe, artystyczne, rekreacyjne. Partnerami w wydarzeniu są Klub sportowy Industria Kielce, których reprezentanci poprowadzą zajęcia sportowe z uczestnikami spotkania oraz Nadleśnictwo Stąporków, które przeprowadzi zajęcia terenowe.

REKLAMA

Program zajęć:

DZIEŃ I, PONIEDZIAŁEK 19.02.
9.30 – 12.30
„W zdrowym ciele – EKO duch”
Zajęcia rekreacyjno – ruchowe połączone z edukacja ekologiczną nt. selektywnej zbiórki odpadów. Sportową rozgrzewkę przeprowadzą piłkarze ręczni z Klubu Sportowego Industria Kielce.

DZIEŃ II, WTOREK 20.02.
9.30 – 12.30
Podczas zajęć uczestnicy zastanowią się w jaki sposób postępować ze Zużytym Sprzętem Elektrycznym i Elektronicznym, jakie są bezpieczne sposoby na pozbywanie się Elektrycznych Śmieci. Prowadzący zajęcia wspólnie z dziećmi wymyślą ekologiczne hasła zachęcające do selektywnej zbiórki odpadów. Eko hasła zostaną wykorzystane podczas sesji zdjęciowej. Każdy z uczestników warsztatu będzie miał możliwość zrobienia sobie zdjęcia aparatem drukującym
typu Instax.

DZIEŃ III, ŚRODA 21.02.
9.30 – 12.30
Warsztaty plastyczne, podczas których uczestnicy warsztatów będą tworzyć ramki na zdjęcia z wykorzystaniem materiałów pochodzących z recyklingu. Do tworzenia ramek wykorzystane zostanę materiały pochodzące z elektrycznych śmieci.

DZIEŃ IV, CZWARTEK 22.02.
Czas trwania zajęć: ok.3. godz.
Warsztaty TRASH ART, czyli sztuka ze śmieci. Uczestnicy warsztatów wykorzystując kable, aluminiowe elementy z recyklingu lodówek, klawisze od klawiatur samodzielnie będą tworzyć Zimowe ogrody w szkle oraz Eko Biżuterię. Warsztaty poprowadzi artystka Natalia Murdza.

DZIEŃ V, PIĄTEK 23.02.
9.30 – 13.00.
Tego dnia uczestnicy udadzą się wraz z pracownikiem Nadleśnictwa w Stąporkowie na spacer przyrodniczy do Rezerwatu przyrody Skałki Piekło pod Niekłaniem. Spacer zakończy się w Szkółce Leśnej w Niekłaniu Wielkim wspólnym ogniskiem.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *