REKLAMA

Festyn Rodzinny w Lipie [zdjęcia, wideo]

W ostatnią niedzielę w Lipie miał miejsce Festyn Rodzinny zorganizowany przez samorząd gminy Ruda Maleniecka oraz stowarzyszenie „Królewski Karp”. 

REKLAMA

„Po raz pierwszy organizujemy o takim rozmachu i zasięgu festyn rodzinny w Lipie. […] W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek do lokalnej grupy działania w Modliszewicach i uzyskaliśmy wsparcie finansowe na organizację tego festynu.” – informuje Leszek Kuca – wójt gminy Ruda Maleniecka.

REKLAMA

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 15:00 i cieszyło się dużą frekwencją. Odbyło się na boisku szkolnym w miejscowości Lipa. Na festynie zawitali aktorzy kieleckiego Teatru „Kubuś”, którzy przedstawili spektakl „Przygody Koziołka Matołka”. Po przedstawieniu na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkół gminy Ruda Maleniecka. Następnie dla przybyłych zagrał coverowy zespół Jackpot.

Młodzi aktorzy ze szkół zostali pochwaleni i nagrodzeni przez wójta, który podkreślił naukowe zasługi wszystkich podopiecznych gminnych placówek oświatowych.

„Nasi uczniowie zdobywają najlepsze wyniki podczas egzaminów gimnazjalnych i to od kilku lat. Jesteśmy z tego bardzo dumni.” – mówił Leszek Kuca.

Z trakcie festynu dzieci mogły korzystać z atrakcji takich jak: dmuchańce, animacje, malowanie twarzy, pokaz iluzji czy zabawa w dużych piłkach na wodzie. Każdy też mógł spróbować swojskich przysmaków, domowego ciasta i innych specjałów. Imprezę zakończyła wieczorna dyskoteka pod gwiazdami z DJ-em.

Zdjęcia (Piotr Malinowski):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *