REKLAMA

Festyn w Słupi i „Dni Końskich” z udziałem policji [zdjęcia]

W ostatni weekend funkcjonariusze koneckiej policji czynnie uczestniczyli w festynie w Słupi i „Dniach Końskich”. Rozdawali ulotki profilaktyczne i prowadzili pogadanki o szkodliwości dopalaczy.

REKLAMA

Mieszkańcy mogli sprawdzić, jak zachowuje się nietrzeźwy za kierownicą

Mieszkańcy mogli sprawdzić, jak zachowuje się nietrzeźwy za kierownicą

W trakcie obchodów „Dni Końskich” nie mogło zabraknąć koneckich stróżów prawa. W policyjnym namiocie profilaktycznym wraz z policjantami usiedli przedstawiciele Koneckiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Dorośli mogli zadawać pytania funkcjonariuszom dotyczące przepisów prawa i zabrać ze sobą ulotki profilaktyczne. Dodatkową atrakcją dla dorosłych była możliwość zobaczenia dzięki specjalnym okularom alkogogle jak zmienia się widzenie osoby nietrzeźwej która siada za kierownicą pojazdu. Z młodzieżą odwiedzającą stoisko policyjne mundurowi prowadzili pogadankę na temat szkodliwości zażywania substancji psychoaktywnych takich jak narkotyki czy dopalacze.

REKLAMA

W niedziele zaś koneccy policjanci wspólnie z Pracownikami Koneckiej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej oraz kierownikiem placówki Monar w Kielcach uczestniczyli w festynie w Słupi Koneckiej. I tu również wszyscy zainteresowani mogli zapytać funkcjonariuszy o nurtujące go problemy związane z przepisami prawa oraz mogli zabrać ze sobą ulotki profilaktyczne. W Słupi niewątpliwą atrakcją wśród dorosłych osób okazały się również alkogogle, które pokazują, w jaki sposób może widzieć i reagować nietrzeźwy kierowca. Rekwizyt ten miał uświadomić, że nietrzeźwy kierowca to poważne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Zaś osoby palące papierosy miały możliwość sprawdzenia na urządzeniu smokolizer zawartość tlenku węgla w wydychanym powietrzu.

Źródło: KPP w Końskich

 

 

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *