REKLAMA

Filmowy klasyk z muzyką na żywo pokazano w Sielpi [wideo, zdjęcia]

To była gratka dla wszystkich wielbicieli kultury przez duże K. W Kinie Letnim w Sielpi w miniony czwartek można było obejrzeć film z 1923 roku, do którego na żywo zagrała orkiestra.

REKLAMA

Mimo dużego chłodu, bo w czwartek około 20.40 termometry wskazywały zaledwie 9 stopni celsjusza kilkadziesiąt osób przybyło do sielpiańskiego amfiteatru by zobaczyć film pt. „Bartek Zwycięzca” – do którego zagrała orkiestra Waldemara Rychłego. Na wstępie kilka słów o filmie opowiedział dyrektor Domu Kultury w Końskich Krzysztof Kowalski. „Bartek Zwycięzca” to polski film z 1923 roku. Produkcja jest adaptacją noweli Henryka Sienkiewicza o tym samym tytule. Do naszych czasów obraz zachował się jedynie we fragmentach. Prezentowany film został zmontowany z zachowanych przypadkowo materiałów roboczych. Zachęcamy do obejrzenia fragmentów filmu i wysłuchania fragmentów koncertu.

Ścieżka dźwiękowa grana do „Bartka Zwycięzcy”, którą przed chwilą Państwo usłyszeli w całości zainspirowana i oparta jest na wielkopolskiej muzyce ludowej, na melodiach zapisanych i opublikowanych przez Oskara Kolberga w latach 1875-1882 ( w 7 tomach „Wielkie Księstwo Poznańskie”). W Sielpi zagrał band w składzie: Kuba Majda – klarnet, Krzysztof Kubasik – wiolonczela, Waldemar Rychły – gitara.

REKLAMA

Zdjęcia:

Film Bartek Zwycięzca z muzyką Waldemara Rychłego w Sielpi 11

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *