REKLAMA

Fotele pojawią się w hali widowiskowej [wideo]

To już jeden z ostatnich kroków do powstania w Końskich hali widowiskowo-koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Niebawem rozpocznie się montaż foteli w obiekcie przy ulicy Partyzantów.

REKLAMA

Hala widowiskowa jest połączona z budynkiem Koneckiego Centrum Kultury i w przyszłości to ona ma być sercem życia kulturalnego Konecczyzny. To w tym obiekcie mają odbywać się koncerty muzyczne, spektakle teatralne. Ma on też działać jako duża sala miejskiego kina – mniejsza ulokowana jest w samym Koneckim Centrum Kultury w pomieszczeniu po dawnej sali gimnastycznej. Natomiast w przypadku większego zainteresowania daną projekcją widzowie mają być zapraszani do dużej sali.

By jednak do tego mogło dojść konieczne są jeszcze dwa kroki. Pierwszy to montaż siedzisk w hali widowiskowej –„Zakończyła się długotrwała i żmudna procedura doboru dostawcy i montażysty foteli na sali widowiskowej. Została wyłoniony wykonawca i w poniedziałek podpisałem umowę. W ciągu niespełna dwóch miesięcy te fotele będą dostarczone i zamontowane. Wykonawcą tej usługi jest firma, która wygrała też przetarg na dokończenie małej sali kinowej. To dla niego  jest okazja by zrobić to szybko i sprawnie i myślę, że dlatego też cena dla nas nie jest specjalnie obciążeniem” – mówi Krzysztof Obratański, burmistrz Końskich.

REKLAMA

Drugi krok to dozbrojenie tego obiektu w elementy sceniczne –„Jednocześnie przygotowujemy projekt na wyposażenie kompletne w inżynierię sceny, a więc to sztuczny horyzont, kotary, elementy oświetleniowe, rampy. A ponieważ gmina otrzymała dofinansowanie z Polskiego Ładu w wysokości 2 mln zł to mamy nadzieję, że starczy nam również na elementy obsługi kina – całą sekcję projektową, ekran. Coś co pozwoli na to by w Końskich istniało kino dysponujące dwiema salami – małą salką poniżej 100 miejsc siedzących i dużą na 380 miejsc siedzących” – dodaje Obratański.

Fotele w hali powinny pojawić się jeszcze w tym roku. Z kolei inżynieria sceniczna ma być montowana w pierwszym kwartale 2024 roku. Czekamy!

REKLAMA

4 thoughts on “Fotele pojawią się w hali widowiskowej [wideo]

 1. Toja pisze:

  Inżynieria w 2024 r ,zdąży Pan do wiosny.

 2. Konecczanka pisze:

  No nie wiem do której wiosny 🙂 Przez kolejne lata będzie problem z zakupem maszyny do popcornu:)

 3. Kam pisze:

  Wybory burmistrza na wiosnę. Na miesiąc przed wyborami będą przecięcia wstęgi. „Ciemny naród wszystko kupi” będą łykać wszystko jak młody pelikan. Obratanski ma zagwarantowaną kolejną kadencje.

 4. m. moje moje miasto... pisze:

  rodem z filmów Barei cyt. prawie to samo – „30lat transformacji i co mi zostało, co mi zostało…? „, a za ladą poradnik speleleogiczny…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *