REKLAMA

Fuzja koneckich przedszkoli sposobem na oszczędności [wideo]

W związku z epidemią dochody gmin są niższe niż w poprzednich latach, samorządy szukają  więc oszczędności. Gmina Końskie postanowiła więc o połączeniu Przedszkola nr 1 znajdującego się przy ulicy Krakowskiej z Przedszkolem nr 5 mieszczącym się przy ulicy ks. Granata. Będą one funkcjonować od września jako Zespół Przedszkolny nr 1 w Końskich, który decyzją Rady Miejskiej utworzony został podczas sesji w poniedziałek 20 lipca.

REKLAMA

„Jest to sposób na szukanie oszczędności w oświacie, ale poza oświatą. Połączenie Przedszkola nr 1 z Przedszkolem nr 5 pozwoli na to, żeby pod jedną dyrekcją, jedną organizacją sposobu zaopatrzenia w żywność, dystrybucję, catering, można było prowadzić zajęcia w dwóch budynkach” – tłumaczy burmistrz miasta i gminy Końskie Krzysztof Obratański.

Z tego, co udało nam się dowiedzieć, obie placówki w praktyce będą funkcjonować tak jak dotychczas, a cały zespół nadzorować będzie jeden dyrektor –„Z punktu widzenia dzieci i rodziców nie ma to żadnego znaczenia, dlatego, że będą przysyłali swoje dzieci tu, gdzie do tej pory i będą pod opieką tych wychowawców, którzy się nimi opiekowali. Różnica będzie taka, że nad tym wszystkim będzie czuwał i będzie za to odpowiadał jeden dyrektor” – dodaje Obratański.

REKLAMA

Koneckie Przedszkola nr 1 i nr 5 od teraz stanowią jeden Zespół Przedszkolny

Warto dodać, że w skutek połączenia placówek pracownicy nie zostaną zwolnieni. Gmina Końskie postanowiła wykorzystać sytuację odejścia dyrektorów obu przedszkoli.

„Trafiła nam się sytuacja niekonwencjonalna – wakat na dwóch stanowiskach dyrektorskich i z ludzkiego punktu widzenia nie ma żadnych kosztów tego połączenia, natomiast z punktu widzenia organizacji powinno to zyskać na sprawności i jednocześnie będzie to oszczędnością na jednym etacie dyrektorskim” – informuje burmistrz Końskich.

Wiadomo, że dyrektor Przedszkola nr 5 w Końskich Renata Sielska od przyszłego roku szkolnego odchodzi na emeryturę, natomiast dyrektor Przedszkola nr 1 Halina Wachowicz obejmie stanowisko dyrektora Zespołu Placówek Oświatowych w Pomykowie. Najprawdopodobniej niebawem zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora nowo utworzonego Zespołu Przedszkolnego nr 1 w Końskich.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *