REKLAMA

Gimnazjaliści pisali egzamin. Obyło się bez problemów [wideo, zdjęcia]

W całej Polsce mimo trwające protestu nauczycieli odbywały się dziś egzaminy gimnazjalne. Uczniowie najpierw zmagali się z historią oraz wiedzą o społeczeństwie, natomiast w drugiej części z językiem polskim. Egzaminy w powiecie koneckim przebiegły zgodnie z planem. A jak poszło uczniom? O tym mówią sami w naszym wideo. 

REKLAMA

W całym kraju do egzaminu podeszło ponad 350 tysięcy uczniów. Wśród nich znaleźli się też Ci z gminy Końskie –„Jest to  kolejny trzeci dzień strajku, a pierwszy egzaminu gimnazjalnego. Wszyscy jako samorządowcy, mieszkańcy zdajemy pewien egzamin z odpowiedzialności. Przede wszystkim wzięli go na siebie nauczyciele, którzy wchodzą w skład zespołów nadzorujących i dyrektorzy szkół, którzy zorganizowali przebieg egzaminów […] Dzisiaj z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że we wszystkich naszych placówkach, dla których organem prowadzącym jest gmina Końskie, czyli w czterech gimnazjach odbywają się egzaminy. W tej chwili zbliżają się one do zakończenia pierwszej części. Na 312 gimnazjalistów do egzaminu przystąpiło 308. Dwóch laureatów jest zwolnionych z egzaminu, dwoje dzieci w tej chwili jest chorych i nie może przystąpić do egzaminu. W większości przypadków w komisjach są nauczyciele, którzy nie strajkowali, ale również są osoby, które dobrowolnie podjęły decyzję o rezygnacji w tej części ze strajku i przystąpiły wspólnie z pozostałymi członkami zespołu do egzaminów. Dlatego bardzo serdecznie dziękuję wszystkim tym, którzy zechcieli zrealizować zamierzenia dyrekcji w zakresie sformułowania zespołów nadzorujących” – tłumaczy Krzysztof Jasiński, wiceburmistrz Końskich.

My z kamerą tuż po egzaminie z historii i WOS-u odwiedziliśmy uczniów klas gimnazjalnych w koneckiej Szkole Podstawowej nr 1. O tym jak im poszło opowiedzieli nam: Urszula z klasy 3 B, Emil z klasy 3 B oraz Bartosz, Ewa, Wiktoria i Patrycja z 3 C.

REKLAMA

Około godziny 11:00 gimnazjaliści przystąpili do egzaminu z języka polskiego. Oprócz tekstów ze zrozumieniem i testu musieli zmierzyć się z napisaniem rozprawki na temat „Czy warto bronić swoich przekonań?”. Tym razem o to jak poszło pytaliśmy uczniów ze Stadnickiej Woli. O egzaminie z języka polskiego opowiadali nam: Paweł i Mateusz z 3 A oraz Ola i Wiktoria z 3 C.

W czwartek uczniowie będą pisać egzamin matematyczno-przyrodniczy, w piątek z języka obcego.

Wszystkie wypowiedzi znajdziecie Państwo w materiale wideo. 

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *