REKLAMA

Głośno czytali dzieciom bajki. Misiowa akcja w Przedszkolu nr 6 [wideo, zdjęcia]

W przedszkolu nr 6 w Końskich od jakiegoś czasu realizowany jest ogólnopolski projekt „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Przedsięwzięcie ma za zadanie spopularyzować czytanie dzieciom bajek. Projekt okazał się dużym sukcesem, a jego rezultaty przerosły oczekiwania organizatorów. Główną koordynatorką działań jest nauczycielka przedszkolna Agnieszka Stolarczyk. 

REKLAMA

Aby zachęcić dzieci oraz ich rodziców do udziału w projekcie powstała postać pluszowego misia. Nadano mu imię – Olek. Jego zadaniem jest odwiedzanie domów dzieci i wspólne czytanie. Na potrzeby projektu powstała również specjalna kronika, która podróżuje wraz z misiem. Będzie pamiątką po zrealizowaniu zadań.

W czytaniu udział wzięły osoby z zewnątrz. Gośćmi przedszkola byli wiceburmistrzowie Końskich Krzysztof Jasiński oraz Marcin Zieliński. Honorowi goście czytali bajki w najmłodszej grupie „Pszczółek”. Dzieci w skupieniu i zainteresowaniu każdorazowo słuchają bajek w interpretacji zaproszonych osób. Przedszkole odwiedzili także dyrektor Biblioteki Publicznej w Końskich Dariusz Kowalczyk, psycholog Katarzyna Wodecka, instruktor w Domu Kultury Aleksander Kopański, czy grupa harcerzy. Ostatnio u dzieciaków gościła przewodnicząca Dziecięcej Rady Programowej Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Końskich Małgosia Peliwo – „Od dwóch lat biorę udział w konkursie ‚I Ty możesz zostać baśniopisarzem. Bardzo lubię czytać baśnie i jak usłyszałam o tym konkursie to od razu pomyślałam, że napiszę swoją baśń, bo przecież każdy może zostać baśniopisarzem. Napisałam baśń pt. ‚Łucja i Łabędź’, która opowiadała o dziewczynce, która straciła swoje tatę. Porównywała się do innych i przez to straciła pozytywne myślenie o sobie. Zapominała o tym co jest najważniejsze […] Dostałam nagrodę dziecięcego jury z czego się bardzo cieszę, bo tak naprawdę większością czytelników są dzieci i to one wybierały kto ma najciekawszą baśń i bardzo się z tego powodu cieszę, że padło na moją” – opowiada nam Małgosia Peliwo.

REKLAMA

Małgosia Peliwo dla dzieci przygotowała niespodzianki od Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Otrzymały one specjalne zestawy gadżetów oraz książeczki. Przedszkolaki na czytane baśnie, jak i otrzymane prezenty reagowały bardzo radośnie. Pamiętajmy o tym, że czytanie najmłodszym, szczególnie w wieku przedszkolnym jest bardzo ważne. Wpływa pozytywnie na poprawę ich umiejętności językowych, intelektualnych, społecznych i zacieśnia więzy z rodzicami.

Zdjęcia:

Głośne czytanie z Małgosią Peliwo (foto. Paulina Adamczyk):

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *