REKLAMA

Gmina Fałków realizuje wielki projekt drogowy, w planach kanalizacje [wideo]

Gmina Fałków nie zwalnia tempa jeśli chodzi o realizację kolejnych inwestycji. Obecnie w budowie jest między innymi wiele odcinków drogowych. 

REKLAMA

„W tej chwili rozpoczęliśmy wielki projekt drogowy. Jest około 10 kilometrów dróg w przebudowie. Do tej pory wykonaliśmy pięć odcinków w: Sulborowicach, Starzechowicach, a jeśli chodzi o odcinki to jest ich pięć, a łącznie mamy przebudować 20 odcinków dróg i w tym dwa parkingi – jeden przy cmentarzu w Czermnie, a drugi przy cmentarzu w Fałkowie. Myślę, że w niedługim czasie rozpoczniemy i te inwestycje” – mówi Henryk Konieczny, wójt gminy Fałków.

Na te zadania samorząd pozyskał 3 miliony 300 tysięcy złotych z rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych. To jednak nie jedyne drogi jakie obecnie gmina remontuje –„Inwestycją, którą mamy na ukończeniu jest droga na Osiedlu Jana Pawła II. Jest to budowane w ramach środków z rezerwy premiera. Tutaj kwota dofinansowania wynosi 80% i ta droga też zostanie zrealizowana” – dodaje Konieczny.

REKLAMA

W przypadku traktu na os. JP II kwota dotacji z rezerwy ogólnej budżetu Państwa wyniosła 608 tysięcy złotych. Kolejnym zadaniem, na jakie dofinansowanie od Województwa Świętokrzyskiego otrzymała gmina Fałków jest Modernizacja drogi dojazdowej do gruntów rolnych w Olszamowicach. W tym przypadku kwota uzyskanych środków wynosi 15 tysięcy złotych.

A oprócz tego w najbliższych miesiącach włodarze gminy Fałków zamierzają rozbudować sieć kanalizacyjną i poszerzyć ją o takie miejscowości jak Gustawów, Smyków i Studzieniec. Wygląda na to, że inwestycji realizowanych na terenie zarządzanym przez fałkowski samorząd nie ma końca!

REKLAMA

One thought on “Gmina Fałków realizuje wielki projekt drogowy, w planach kanalizacje [wideo]

  1. aaa pisze:

    aż miło patrzeć nie to co w końskich się dzieje,a niby parking przy sklepie społem na ul spółdzielczej robi wrażenie [negatywne] wstyd ,ale betonowe miasto

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *