REKLAMA

Gmina Końskie będzie budować nowe remizy [wideo]

W budżecie na nowy rok zabezpieczono środki na budowę lub rozbudowę strażackich strażnic w gminie Końskie. Chodzi o to by jednostki włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego spełniały wszelkie normy. 

REKLAMA

„Gmina Końskie znana jest z tego, że o swoje jednostki dba. Nie tylko utrzymuje je na bieżąco w gotowości, ale również stara się rozbudować infrastrukturę służącą podniesieniu ich gotowości bojowej. Szczególne znaczenie mają dla nas jednostki w KSRG. Dla nich podniesiono standardy infrastruktury, którą wykorzystują, a w zasadzie mają obowiązek posiadania dwóch garaży na wozy bojowe. W tej chwili żadna z tych jednostek: ani Dziebałtów, ani Modliszewice tych standardów nie spełniają. Dwa lata temu zaczęliśmy prace projektowe, które zakończyły się już uzyskaniem pozwoleń na budowę i w przyszłym roku w budżecie mamy pieniądze przeznaczone na dobudowanie do istniejącego obiektu OSP w Dziebałtowie nowego garażu oraz na budowę od podstaw nowej remisy strażackiej OSP w Modliszewicach. Tam ze względu na to, że istniejący garaż jest za wąski i niski to trzeba byłoby go rozebrać i budować nowy w tym samym miejscu, czyli na gruntach wspólnoty wiejskiej. To byłoby trudne, bo wciąż nie jest uregulowany stan prawny terenu. Poza tym budowanie na cudzym jest zawsze obarczone pewną ułomnością. Na własnej gminnej działce niedaleko szkoły w części związanej z Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego zbudujemy nowy obiekt, który będzie składał się z dwóch garaży, magazynu sprzętu sportowego, zaplecza socjalnego i niewielkiej świetlicy.” – opowiada nam Krzysztof Obratański, burmistrz Miasta i Gminy Końskie.

Budowy nowego garażu przy remizie w Dziebałtowie, a także kompletnie nowej strażnicy w Modliszewicach mają się rozpocząć i zakończyć w 2018 roku.

REKLAMA

 

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *