REKLAMA

Gmina musi dowieźć na wybory. Jak będzie w Końskich? [wideo]

Zmiany w kodeksie wyborczym wprowadzone w ostatnich miesiącach wymuszają na samorządach zapewnienie dowozu do lokali wyborczych z miejsc oddalonych o 1500 metrów lub więcej. Jak będzie odbywało się to w Końskich? 

REKLAMA

Przypomnijmy, że wybory do Parlementu RP odbędą się już w niedzielę 15 października. Wspomniany obowiązek dotyczy wszystkich miejsc i miejscowości, które są oddalone o więcej niż 1,5 km od lokalu wyborczego.

REKLAMA

W gminie Końskie oznacza to konieczność utworzenia specjalnych kursów komunikacji publicznej –„O ile same miejscowości łatwo jest sprawdzić, o tyle w samych Końskich jest sporo granicznych ulic, osiedli do których jest ponad 1500 metrów. To niezwykłe kursy, nie te które są od dawna znane będą miały tu znaczenie. Trzeba zorganizować więc nową siatkę komunikacyjną na ten dzień. A ponieważ minimalna ilość kursów to dwa w ciągu dnia to nic nie stoi na przeszkodzie byśmy my  dla naszych mieszkańców zrobili nieco więcej. W przypadku miejscowości oddalonych od lokalu powyżej 1500 metrów i ulic, które mają taką odległość gmina Końskie przygotuje przynajmniej trzy kursy w ciągu tego dnia wyborczego” – tłumaczy Krzysztof Obratański, burmistrz miasta i gminy Końskie.

Rozkłady mają pojawić się na przystankach oraz w autobusach po najbliższym weekendzie.

REKLAMA

5 thoughts on “Gmina musi dowieźć na wybory. Jak będzie w Końskich? [wideo]

 1. Opublikujcie wykaz lokali wyborczych przypisanych do może samego miasta czy gmin

 2. Herhor pisze:

  Wybory ach wybory, ale jak mawiał klasyk nie ważne kto głosuje ważne kto liczy głosy

 3. konecczanin pisze:

  Morawiecki ujawnił swój majątek. Za rządów pis dorobił 120mln w nieruchomościach. To są dopiero dojne czasy dla pisu. Złodziej na złodzieju.

 4. Herhor pisze:

  Czemu to konecczanie nieśmiali tacy nie chcecie by was do urn dowieziono Czar prezesa już was nie uwodzi

 5. Herhor pisze:

  Dziś o 15tej różaniec wyborczy na koneckim rynku Fani PiSu przybądźcie tłumnie , prezesa podeprzeć wam trzeba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *