REKLAMA

Gmina Radoszyce oferuje ciekawe zajęcia w świetlicach wiejskich [wideo, zdjęcia]

W gminie Radoszyce od nowego roku szkolnego rozpocznie się projekt współfinansowany z funduszy unijnych, który ma na celu aktywizację dzieci i młodzieży za pomocą zajęć z animatorami. Będą one odbywać się w świetlicach wiejskich – pierwsza z nich znajduje się w Mościskach Dużych, a druga w Jakimowicach – w budynku remizy OSP. Obecnie trwa adaptacja pomieszczeń, by budynki były gotowe na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

REKLAMA

„Kilka tygodni temu podpisaliśmy z Zarządem Marszałkowskim następne dofinansowanie. Dotyczy ono dwóch świetlic – w Mościskach Dużych i Jakimowicach. Jest to projekt miękki, w związku z czym około 80% jest poświęcone na animatorów” – mówi nam burmistrz miasta i gminy Radoszyce Michał Pękala.

Inicjatywa zakłada udział 40 aktywnych uczestników, jednak gdyby zainteresowanie było większe – gmina jest gotowa przyjąć więcej dzieci na zajęcia w świetlicach. Każdego dnia dzieci i młodzież po zajęciach w szkole będą mogły przyjść i spędzić pożytecznie czas pod okiem animatorów.

REKLAMA

„Projekt dotyczy przede wszystkim kompetencji edukacyjnych, sportowych i kulturalnych. Będą one trwały przez rok czasu, codziennie młodzież będzie mogła korzystać z tych zajęć po 4 godziny dziennie” – dodaje Michał Pękala.

Całkowity koszt inwestycji to nieco ponad 470 tysięcy złotych, z czego ponad 430 tysięcy to środki zewnętrzne z funduszy Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

Obecnie w obu świetlicach trwają prace remontowe. W Jakimowicach adaptacja pomieszczeń zbliża się ku końcowi, obecnie trwa instalacja pieca. W świetlicy w Mościskach Dużych przebudowywany jest węzeł sanitarno-kanalizacyjny. Wszystkie prace zostaną ukończone przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *