REKLAMA

Gmina Ruda Maleniecka wyremontuje drogę do oczyszczalni ścieków [wideo, zdjęcia]

W ramach rewitalizacji Rudy Malenieckiej włodarze gminy podpisali umowę na przebudowę około 800-metrowego odcinka jezdni od drogi krajowej 42 w miejscowości Ruda Maleniecka do tamtejszej oczyszczalni ścieków. 

REKLAMA

Inwestycja wyczekiwana jest od lat przez mieszkańców miejscowości – przy drodze znajduje się wiele domów. Korzystać z niej będą także przedsiębiorcy dojeżdżający do oczyszczalni ścieków. O trudnościach, jakie miały miejsce w związku z przystąpieniem do przebudowy jezdni opowiedział nam wójt gminy Ruda Maleniecka Leszek Kuca.

„Formalnie rzecz biorąc ta droga do ubiegłego roku nie miała uregulowanego stanu prawnego. Była to droga tzw. wyjeżdżona przez mieszkańców na przestrzeni lat, ale nie miała statusu drogi publicznej. Przystąpiliśmy do prac związanych z uregulowaniem stanu prawnego związanych z przygotowaniem dokumentacji projektowej i wykupem gruntów od różnych właścicieli. Droga przebiegała m. in. przez grunty należące do Lasów Państwowych, jak i lasów prywatnych. Będzie ona służyć nie tylko mieszkańcom Rudy Malenieckiej, ale i przedsiębiorcom, którzy korzystają z niej jako drogi dojazdowej” – opowiadał nam Leszek Kuca.

REKLAMA

Koszt inwestycji to około 800 tysięcy złotych, z czego 75% to dotacja ze środków zewnętrznych w ramach rewitalizacji Rudy Malenieckiej. Odcinek będzie wyremontowany na długości około 800 metrów. Przebudowę będzie realizować firma TRAKT, a prace zakończą się do czerwca przyszłego roku.

Przebudowana droga ma być wykonana w podwyższonym standardzie – jezdnia ma mieć 5 metrów szerokości, będą usypane nieco szersze pobocza z kruszywa oraz powstanie przydrożny rów. Ponadto fragment drogi będzie oświetlony.

Zdjęcia:

REKLAMA

Dodaj komentarz