REKLAMA

Gmina Smyków wygrywa 'Bitwę o wozy’! [wideo]

Podczas II tury wyborów prezydenckich najwyższą frekwencję w województwie świętokrzyskim odnotowano w gminie Smyków, gdzie wyniosła ona aż 75,61%. Dzięki temu gmina otrzyma wóz strażacki z drugiej edycji akcji profrekwencyjnej „Bitwa o wozy” Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

REKLAMA

Wójt gminy Smyków Jarosław Pawelec nie ukrywa swojej radości z osiągnięcia najlepszego wyniku frekwencyjnego w województwie –„Cieszymy się bardzo, ja bardzo serdecznie dziękuję przede wszystkim mieszkańcom, że odpowiedzieli na to wezwanie pozytywnie, kolegom strażakom za poświęcenie, czas i za to, że podjęli się tego. Dzisiaj jest tego efekt” – mówił nam Jarosław Pawelec.

W najbliższym czasie do jednostki OSP Kozów ma trafić nowy wóz, na który gmina pozyskała już około 450 tysięcy złotych dofinansowania ze środków zewnętrznych. W budżecie gminy wygospodarowano 350 tysięcy złotych na ten cel. Wiemy więc, że nowy pojazd na pewno trafi do innej jednostki. Nie wiadomo jednak do strażaków z którego sołectwa trafi nowy samochód gaśniczy –„Lada moment ogłosimy przetarg na samochód dla Kozowa, tam mamy dofinansowanie, natomiast tego się nikt nie spodziewał. Mógł wygrać każdy. Zarząd gminy zadecyduje, gdzie ten samochód ostatecznie przekażemy” – dodaje Jarosław Pawelec.

REKLAMA

Oba wozy, które trafią do gminy Smyków łącznie będą warte ponad półtora miliona złotych.

Przypominamy, że w pierwszej edycji akcji ministerstwo rozdawało 16 pojazdów – po jednym na gminę w danym województwie, która osiągnęła największą frekwencję. Teraz jest to aż 49 wozów – po jednym na każde dawne województwo.

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *